Znęcał sie nad swoim ojcem. Trafił do aresztu

Okradł chłopców na obozie sportowym

Trzy miesiące za kratami aresztu spędzi 53-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który znęcał się nad swoim ojcem. Grozi mu za to do pięciu lat pozbawienia wolności.
O tym, że 53-latek znęcał się nad swoim ojcem, policjanci dowiedzieli się kilka dni temu. Mężczyzna miał stosować przemoc fizyczną i psychiczną.

Zebrane informacje wskazywały na konieczność odizolowania 53-latka od ojca. Funkcjonariusze wydali mężczyźnie nakaz opuszczenia lokalu i zakaz zbliżania się do niego i jego bezpośredniego otoczenia.

Niestety agresor nie zastosował się do tego. Kilka dni temu jego ojciec znów poprosił o interwencję policji. Jak się okazało, syn pomimo obowiązującego zakazu wszedł do domu i wywołał awanturę.
Funkcjonariusze uznali, że są powody do zatrzymania 53-latka. Zgromadzone materiały dotyczące znęcania mężczyzny nad ojcem trafiły z wnioskiem o areszt do sądu, który w piątek (01.04) wydał decyzję o trzymiesięcznym aresztowaniu.

Niezależnie od tego prowadzona jest sprawa karna dotycząca między innymi znęcania mężczyzny nad swoim ojcem. Grozi mu za to do 5 lat więzienia.

Policjanci przypominają, że zgodnie z ustawą antyprzemocową sprawca przemocy, który stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia domowników, po wydaniu nakazu przez policję, musi opuścić mieszkanie oraz otrzymuje zakaz zbliżania się do niego. Nakaz może obowiązywać przez 14 dni.
Jednak na wniosek osoby dotkniętej przemocą sąd może przedłużyć ten okres. Niestosowanie się do nakazu stanowi wykroczenie zagrożone karą aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.