Znak czasów. Budynek po szkole zamieni się w dom spokojnej starości

W budynku po Szkole Podstawowej w Hucie Przedborskiej będzie funkcjonował dzienny dom „Senior-Wigor. W tym celu obiekt ten zostanie przebudowany. Wartość zadania szacuje się na ponad 786 tys. zł.

Podpisanie umowy na dzienny dom „Senior+”

Inwestycja, która ma zakończyć się w listopadzie, obejmuje roboty rozbiórkowe i budowlane, wykonanie posadzek, tynków i ocieplenia, wymianę dachu oraz stolarki okiennej i drzwiowej. Powstaną też przyłącze kanalizacji oraz instalacji centralnego ogrzewania, gazowej i elektrycznej. Planuje się również budowę parkingów. Obiekt będzie w pełni dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych.

W budynku spokojną starość będzie mogła spędzić do 25 seniorów. Do ich dyspozycji będą tam m.in. biblioteka, oraz sale: telewizyjna, do ćwiczeń, komputerowa i rehabilitacji.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.