Zmiany w Kolegiacie. Odeszli lubiani księża [FOTO]

Zmiany w Kolegiacie. Odeszli lubiani księża [FOTO]

Dziś parafię p.w. Wszystkich Świętych opuścili dwaj lubiani kapłani: ks. Paweł Pratko i ks. Mateusz Olbrot. W ich miejsce przychodzą: ks. Arkadiusz Puzio i ks. Mariusz Uryniak.

O zmianach Kolegiata Kolbuszowska poinformowała w dzisiejszym komunikacie. Z informacji tej wynika, że z parafii odchodzi ks. Paweł Pratko.
Był on opiekunem ministrantów i lektorów i katecheta w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej.

Ks. Paweł pochodzi z Tyczyna. Pracował w Czarnej Sędziszowskiej, Krasnem i Dobrzechowie. Od dziś rozpoczyna posługę w Nienadówce.

Zmiany w Kolegiacie. Dziś odeszli lubiani księża
Ks. Paweł Pratko.

Z parafii odchodzi też ks. Mateusz Olbrot, który opiekował się grupą Intronizacyjną i uczył w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej. Pochodzący z Jasła kapłan, zanim trafił do nas, posługiwał w: Chmielniku i Strzyżowie i Rzeszowie.

Ks. Mateusz był diecezjalnym duszpasterzem Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego, a także kapelanem Zakładu Karnego w Załężu.

Zmiany w Kolegiacie. Dziś odeszli lubiani księża
Ks. Mateusz Olbrot.

 

– Bardzo dziękujemy im za pracę i życzliwe podejście do ludzkich spraw i problemów, za posługę w konfesjonale i na ambonie, oraz za różne  inicjatywy. Niech Maryja, Matka wszystkich kapłanów, królowa Wszystkich Świętych ma ich w opiece – przekazuje Kolegiata Kolbuszowska.

Od dziś w parafii p.w. Wszystkich Świętych posługują ks. Arkadiusz Puzio z Wysokiej Głogowskiej i ks. Mariusz Uryniak z Łączek Kucharskich.

Zmiany w Kolegiacie. Dziś odeszli lubiani księża
Ks. Arkadiusz Puzio.

Zmiany w Kolegiacie. Dziś odeszli lubiani księża
Ks. Mariusz Uryniak.

Trzy tygodnie temu z parafii odszedł diakon Maciej Zawiślak. Zastąpił go diak. Marcin Murawski.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.