Złapali oszustów, którzy okradali staruszków

Okradł chłopców na obozie sportowym

Policja zatrzymała parę oszustów, którzy okradli troje starszych mieszkańców powiatu kolbuszowskiego. Robili to metodą „na dopłaty opał”. Małżeństwo wpadło dzięki czujności i determinacji funkcjonariusza ogniwa patrolowo–interwencyjnego, który w czasie wolnym od służby, rozpoznał pojazd, którym poruszali się sprawcy.

Do pierwszej kradzieży doszło pod koniec września w Kupnie, do drugiej zaś w tym miesiącu w Woli Raniżowskiej. W obu przypadkach scenariusz działania oszustów był podobny.
Pod dom ofiary podjeżdżał samochód, z którego wysiadała kobieta. Kierowca czekał przed posesją. Oszustka wchodziła do domu i podawała się za pracownicę socjalną. Proponowała dopłatę do opału na zimę lub podwyższenie emerytury, pod warunkiem posiadania banknotów z określoną numeracją.

Kiedy pokrzywdzone szukały banknotów, kobieta znikała z ich oszczędnościami. W ten sposób, dwie mieszkanki naszego powiatu w wieku 80 i 83-lat, straciły po kilka tysięcy złotych.

Policjanci ustalili pojazd, którym poruszali się sprawcy. Szczegółowe dane pojazdu zostały przekazane funkcjonariuszom pozostałych komórek.

We wtorek (23.11), funkcjonariusz Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego kolbuszowskiej jednostki, będąc w czasie wolnym od służby, zauważył w Kosowach pojazd, którym mogli poruszać się sprawcy.

Policjant bez wahania pojechał za fordem i po przejechaniu kilkunastu kilometrów, zatrzymał go w Kamionce . O całej sytuacji powiadomił dyżurnego komendy policji.

Mundurowi wylegitymowali małżeństwo podróżujące fordem. 70-letni mężczyzna i 54-letnia kobieta zostali zatrzymali. Oboje są mieszkańcami Częstochowy.
W trakcie czynności policjanci ustalili, że kobieta ma związek z inną kradzieżą, do której doszło w marcu tego roku w Siedlance. Ofiarą 54-latki padł wtedy 71-letni mężczyzna, który po krótkiej wizycie kobiety w swoim domu, stracił swoje oszczędności.

Zgromadzony materiał pozwolił funkcjonariuszom na postawienie małżeństwu trzech zarzutów kradzieży na szkodę mieszkańców powiatu kolbuszowskiego. W tej sprawie trwają dalsze czynności.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.