Zjeździł kraje postsowieckie, przebrał się za murzyna – Hugo Bader w Kolbuszowej
W czwartek (25.10) o godz. 17 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kolbuszowej odbędzie się spotkanie autorskie z Jackiem Hugo-Baderem – polskim dziennikarzem i reportażystą, który od blisko 30 lat związany jest z „Gazetą Wyborczą”. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Jacek Hugo-Bader to barwna postać. Jako reportażysta zajmuje się w szczególności krajami byłego ZSRR. W 2011 udał się w podróż autostopem z Magadanu do Jakucka. W 2016 r. próbował dokonać prowokacji podczas Marszu Niepodległości, charakteryzując się na osobę czarnoskórą. Opublikował później reportaż dotyczący tego wydarzenia. Zachowanie to wywołało wiele kontrowersji.

– Będzie o Rosji, o jej mieszkańcach, ale nie o oligarchach, tylko takich zwykłych, z ulicy. Bedzie energetycznie, niezwykle i magicznie. Bezwzględnie warto przyjść na to spotkanie, na które serdecznie zapraszamy – mówi Agnieszka Mierzejewska z MiPBP w Kolbuszowej, organizatorka spotkania.
 

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.