Zakłady sportowe – jak ograć operatora?

Zakłady sportowe – jak ograć operatora?

Chyba każdy gracz, rozpoczynający swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi, ma z tyłu głowy myśl, że być może dzięki typowaniu uda się osiągnąć łatwy i szybki zysk. Niestety w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Nowi obstawiający bardzo często popełniają już na samym starcie mnóstwo błędów, które negatywnie odbijają się na ich wygranych. Czego nie robić i na co zwrócić uwagę, aby wygrywać w takich internetowych zakładach bukmacherskich jak STS, BETFAN, Fortuna czy Betclic? Warto przeczytać, tym bardziej, że zbliżają się kolejne mecze Polskiej Reprezentacji w Piłce Nożnej.

Fundamentem każdego systemu gry jest analiza bukmacherska. Dzięki niej nie stawiamy poszczególnych typów w ciemno, więc jesteśmy w stanie przewidzieć zdecydowanie więcej. Jeżeli na co dzień obserwujemy i analizujemy, to po pewnym czasie od razu wyłapujemy na przykład mecze tak zwanego „podwyższonego ryzyka”, które ze względu na okazały współczynnik, wyglądają bardzo pewnie, a w rzeczywistości są zwykłą sztuczką ze strony bukmacherów, którą naturalnie można przewidzieć, patrząc, chociażby w statystyki rywalizujących ze sobą ekip (m.in H2H).

A to oczywiście nie koniec. Jeśli decydujemy się obstawiać wydarzenia sportowe u legalnych operatorów zakładów wzajemnych na terenie naszego kraju, to musimy jeszcze zwrócić szczególną uwagę na valuebety oraz zakłady długoterminowe. Szczególnie ta druga opcja może być ciekawym rozwiązaniem, albowiem gwarantuje ona nie tylko całkiem solidne współczynniki, ale także przedłużone emocje. Dla przykładu, jeżeli postawimy, że dana drużyna zdobędzie mistrzostwo w naszej ulubionej lidze lub spadnie do niższej klasy rozgrywkowej, to wówczas przez mniej więcej trzydzieści kolejek mamy nasz zakład w grze, a co za tym idzie, możemy go śledzić ze sportowymi wypiekami na twarzy.

I w tym miejscu warto troszkę dłużej się zatrzymać, ponieważ wspomnieliśmy przed momentem o ulubionej lidze nie bez powodu. Bardzo często nowi typujący otwierają ofertę bukmacherów i wybierają mecze w sposób losowy, a czasami z dyscyplin, o których nie mają zielonego pojęcia, licząc na wygraną. Niestety, jeżeli myślimy o typowaniu na poważnie i chcemy z niego czerpać korzyści finansowe, to powinniśmy się tego wystrzegać. A to oznacza, że kolejne selekcje na kuponach powinniśmy opierać w stu procentach na ligach i zespołach, które znamy i to na wylot. Wówczas realnie jesteśmy w stanie ocenić szansę na triumf, a nie opieramy się tylko i wyłącznie na przeczuciu oraz poszczególnych kursach.

Podobnie jest ze stawkami. Bardzo często obstawiający dobierają je do ewentualnej wygranej bez dłuższego zastanowienia i planu. Patrzą na ogólny współczynnik oraz potencjalny zysk, pomijając przy tym wszystkim szansę na powodzenie puszczanego zakładu. W efekcie potrafią nawet rzutem na taśmę podnieść stawkę na kuponie bukmacherskim o nawet kilkadziesiąt złotych. Nie zdają sobie sprawy z tego, że taki ruch w razie niepowodzenia może kosztować ich sporą część bukmacherskiego budżetu (tzw. bankroll). Jeśli mamy z góry ustalony plan działania i rozpisane stawki na pojedyncze zakłady, to wówczas zdecydowanie łatwiej jest nam uchronić się przed niepotrzebnym kombinowaniem, a to w dużej mierze przekłada się na zyski.

Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że dokładanie kolejnych złotówek wcale nie oznacza, że w ostatecznym rozrachunku nasz profit z zakładów urośnie. Jeśli już chcemy podnosić stawki na zakładach to za każdym razem używajmy do tego promocji bukmacherskich, które w tym przypadku będą idealnym pomostem pomiędzy zyskiem a ryzykiem.

Jeśli zbierzemy wszystkie te elementy w jedną całość i będziemy konsekwentnie trzymać się ustalonych zasad, to nasze szanse na osiągnięcie zysku wzrosną. Zakłady bukmacherskie są na tyle bezwzględne, że nie wybaczają dróg na skróty, zatem jeszcze raz zachęcamy do ciągłej edukacji i rozwijania się w tym kierunku.

Po lekturze artykułu zapraszamy do śledzenia najnowszych informacji z życia klubu KKS Kolbuszowianka.

Udział w grach hazardowych wiąże się ryzykiem uzależnienia od gier, utraty pieniędzy postawionych na gry hazardowe oraz może prowadzić do problemów w środowisku rodzinnym oraz zawodowym. Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. Na terytorium Polski zakłady wzajemne mogą oferować jedynie te podmioty, które posiadają wymagane zezwolenie na urządzanie zakładów bukmacherskich.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.