Za dwa lata pojedziemy do Warszawy pociągiem w trzy godziny?
Nabiera tempa elektryfikacja linii nr 71 Rzeszów-Ocice, dzięki czemu najpóźniej w 2022 r. mamy pojechać pociągiem z dworca w Kolbuszowej do Warszawy w trzy godziny.

Prace związane z elektryfikacją linii ruszyły wiosną tego roku i mają potrwać do 2021 r. Dzięki temu skróci się czas przejazdu, a nowoczesny tabor elektryczny zapewni cichsze przejazdy i ograniczy emisję spalin. To ostatni krok do długo wyczekiwanego połączenia kolejowego z Warszawą.

„Mijanka” w Majdanie Królewskim

Na stacji w Majdanie Królewskim wybudowano  tzw. mijankę, czyli odcinek dwutorowy, który pozwoli na krzyżowanie się pociągów. Powstał też peron. Teraz będą montowane słupy pod elektryfikację.
Były problemy z uzyskaniem dostępu do energii elektrycznej – przyznaje poseł Zbigniew Chmielowiec. – Tutaj nie chcę wchodzić w politykę, bo PKP Energetyka, nie jest polską spółką. Były problemy z uzyskaniem tzw. mocy przyłączeniowej. Te sprawy jednak zostały szczęśliwie przebrnięte. Pytałem się inwestora, dlaczego wcześniej nie montował słupów i kabli. I może to jest przykre, ale okazało się, że  często zdarzają się kradzieże linii kolejowych, które nie są pod napięciem. I to była ta przyczyna.

Równolegle trwają prace przy elektryfikacji linii kolejowej między Radomiem a Skarżyską Kamienna, która z linią nr 71 ma tworzyć jeden ciąg kolejowy. Dzięki temu, jak słyszymy od posła Chmielowca, najpóźniej za trzy lata mamy pojechać z Rzeszowa do Warszawy w komfortowych warunkach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.