Z Kolbuszowej do potrzebujących i chorych Polaków we Lwowie

Mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego pokazali wielkie serce podczas świątecznej zbiórki na rzecz ubogich i chorych Polaków we Lwowie. Dzięki ich hojności udało się zebrać wiele.
W czwartek (19.12) w budynku Fundacji na rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej odbyło się uroczyste przekazanie tych darów. W wydarzeniu tym wziął udział ks. abp. Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, wieloletni sekretarz papieży: Jana Pawła II i Benedykta XVI.

Dary z gmin Niwiska i Kolbuszowa

 – Cieszę się, że jestem w Kolbuszowej – mówił arcybiskup Mokrzycki. – Przyjechałem, aby podziękować wszystkim ludziom dobrej woli za ten gest solidarności i dobroci, którego z ich strony doświadcza nasz kościół na Ukrainie. To bardzo ważne dla naszych wiernych we Lwowie, że ktoś w kraju o nich pamięta.

W zbiórkę zaangażowały się koła gospodyń wiejskich z gminy Kolbuszowa, szkoły z gm. Niwiska, Fundacja na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej.
Udało się zebrać: wózki inwalidzkie, chodziki, pampersy dla osób niepełnosprawnych, a także artykuły chemiczne, żywność i odzież. Dary te znajdują się obecnie w budynku Fundacji, ale wkrótce trafią do rodaków przebywających w lwowskich: hospicjum, sierocińca i domu pogodnej jesieni.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.