Z dożywiania korzysta ponad 370 uczniów kolbuszowskich szkół i przedszkoli
Od nowego roku w życie wszedł rządowy program „Posiłek w szkole i w domu”. Ma on obowiązywać do 2023 r. i umożliwiać samorządom pozyskanie dotacji na dożywianie dzieci i dorosłych, a także na remonty i doposażenia kuchni i stołówek szkolnych i przedszkolnych.

– Program przewiduje wsparcie na świadczenie w postaci posiłku, produktów żywnościowych i zasiłku celowego – wyliczała Małgorzata Hariasz, kierownik Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznego w Kolbuszowej. – Na realizację tych działań gmina może otrzymać rządową dotację, jeżeli jej udział własny wynosi nie mniej niż 40 proc. kosztów. Jednak wojewoda może wyrazić zgodę na zwiększenie wsparcia. Z tym, że wtedy udział środków własnych nie może być niższy niż 20 proc.
Obecnie z dożywiania w szkołach i przedszkolach na terenie kolbuszowskiej gminy korzysta 370 dzieci. Posiłek dowożony jest też do 4 osób dorosłych. Ze świadczeń pieniężnych za zakup posiłku w 2018 r. skorzystało 317 dzieci oraz 222 osoby dorosłych. Wszyscy oni musieli jednak spełniać określone kryteria. Dochód osoby mieszkającej samotnie nie mógł przekroczyć 1 051 zł, natomiast jeśli chodzi o rodzinę, to dochód przypadający tam na jedną osobę musiał wynosić maksymalnie 792 zł.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.