Wybudują chodnik na trasie Zarębki – Kolbuszowa

Wybudują chodnik na trasie Zarębki - Kolbuszowa

Poznaliśmy wykonawcę długo wyczekiwanego ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi krajowej nr 9 na trasie Zarębki – Kolbuszowa. Koszt inwestycji wynosi prawie 4 miliony złotych, czyli o 1,5 miliona złotych więcej niż pierwotnie planowano.
Firmę, która wykona długo wyczekiwany chodnik na trasie Zarębki – Kolbuszowa, wyłoniono w przetargu. Zorganizowała go Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych Autostrad, która zarządza „dziewiątką”.

Wartość najniższej oferty opiewała na 3 862 818 zł brutto, zaś początkowa kwota według sporządzonego kosztorysu inwestorskiego wynosiła ok. 2,4 mln zł. Na szczęście brakująca kwotę, prawie półtora miliona złotych, udało się pozyskać w rządowych źródłach

Dzięki temu ma powstać około trzech kilometrów ciągu pieszo-rowerowego, który najpierw będzie biec prawą stroną drogi krajowej nr 9, jadąc w stronę Rzeszowa, rozpoczynając się od przystanku autobusowego w Zarębkach i kończąc w okolicach domu weselnego „Sara” w Kolbuszowej Dolnej.
Następnie już po lewej stronie „dziewiątki” pobiegnie w kierunku Kolbuszowej. Wedle założeń całe zadanie ma być realizowane w latach 2022-24.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.