Wybudowali 200 metrów ulicy Witosa. Co z resztą?

Tak wygląda nowa ulica Witosa [ZDJĘCIA]

W minionym roku z wielkim bólem i kilkumiesięcznym poślizgiem udało się wybudować… 200 metrów ulicy Witosa. Mieszkańcy pytają, co z resztą.

Modernizację ulicy Witosa zakończono w czerwcu 2021 roku. Dzięki temu jest tam asfalt, są też: miejsca parkingowe, zjazdy na posesje i nowy chodnik.
Wybudowali 200 metrów ulicy Witosa. Co z resztą?

Prace dotknęły jednak tylko dwieście metrów ulicy. Tyle bowiem udało się urzędnikom uregulować pod kątem własnościowym. Co z resztą?

– Tam zostało do zrobienia jeszcze 300 metrów. Zależy nam, aby podjąć działania w celu regulacji tych gruntów pod kątem własnościowym. To umożliwiłoby rozpoczęcie tam budowę drogi ku zadowoleniu okolicznych mieszkańców – apelowała radna Barbara Bochniarz.
Co na to burmistrz Jan Zuba?

– Jeśli chodzi o stan prawny gruntów na ulicy Witosa, to mamy to w niemal stu procentach uregulowane. Pieniędzy na budowy tam drogi w budżecie, na tym etapie, jednak nie ma. Planujemy w tym roku 28 inwestycji komunikacyjnych, z czego 19 to dokumentacje, a 18 to roboty budowlane. Nie da się wszystkiego zrobić naraz, ale w trakcie roku być może uda znaleźć się środki na ten cel – zastrzegł.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.