Wielka Orkiestra znów zagra w Kolbuszowej. Sprawdź, co wydarzy się podczas 32. Finału WOŚP

WOŚP-owe jam session w K2 [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów zagra w Kolbuszowej. Plany są ambitne, choć nie do końca jeszcze znane. Sztab WOŚP trzyma nas bowiem w niepewności. My jednak postaramy się odsłonić rąbka tajemnicy.

Wszystko wskazuje na to, że podczas 32. Finału Wielka Orkiestra w Kolbuszowej grać będzie przez dwa dni: w sobotę i niedzielę (27-28.01).

Policz się Cukrzycą

W tym czasie na ulicach kwestować będą wolontariusze – głównie uczniowie Liceum Ogólnokształcącego. Na terenie miasta będą również stały puszki stacjonarne.

W sobotę (27.01) na pewno odbędzie się bieg „Policz się z Cukrzycą”, który tradycyjnie odbędzie się na terenie ścieżki Białkówka.

– Ze strony organizatorów zapraszamy na gorącą herbatkę oraz pyszną kiełbaskę z ogniska. Spotykamy się o godzinie 11 przy parkingu na placu przy ognisku. Bieg chcemy rozpocząć o godzinie 12.

– Dla pierwszych stu zarejestrowanych uczestników przewidujemy medale pamiątkowe z naszego biegu – przekazuje sztab 32. Finału WOŚP w Kolbuszowej.

Jeśli ktoś chce wystartować biegowo-orkiestrowej koszulce może ją nabyć pod tym adresem. Są tam też wszystkie informacje na temat biegu.

Tego dnia w klubie La Zizanie odbędą się koncerty muzyczne. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jednym z wykonawców będzie zespół RoseMerry z kolbuszowianką, Kasią Krawczyk.

Hala LO w Kolbuszowej

W niedziele (28.01) imprezy odbywać będzie się na hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej. Start o godzinie 15.

Wiadomo, że zaprezentują się tam łyżwiarze figurowi z UKS „Mors” Dębica. Wystąpi również znany Kabaret Trzecia Strona Medalu.

32 Finał WOŚP o godzinie 20 zakończy Światełka do Nieba na placu koło liceum, a nie na Rynku, jak to bywało w dwóch ostatnich latach.

Wtedy to też najprawdopodobniej poznamy kwotę, jaką udało się zebrać do orkiestrowych puszek.

Płuca po pandemii

Rok temu w Kolbuszowej zebrano rekordowe 48 183,41 zł, a w Polsce – 243 259 387 zł. Ile uda się tym razem? Tego nie wiemy. Wiadomo natomiast, na jaki cel mają trafić WOŚP-owe środki.

Zbiórce przyświeca hasło „Płuca po pandemii”. Wolontariusze będą więc kwestować na rzecz sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Sztab WOŚP mieści się w LO w Kolbuszowej. „Mózgiem” całego orkiestrowego przedsięwzięcia jest Tomasz Chlebek (poniżej na zdjęciu).

Wielka orkiestra serc

Tomasz Chlebek odpowiada hejterom WOŚP

Patronem wydarzenia, jak co roku, jest portal www.kolbuszowalokalnie.pl.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.