Wójt Elżbieta Wróbel o inwestycjach w gminie Niwiska [MATERIAŁ WYBORCZY]

Wójt Elżbieta Wróbel chce nadal pracować na rzecz gminy Niwiska i jej mieszkańców - zdjęcie główne.

Najważniejszym zadaniem samorządu jest podnoszenie jakości życia mieszkańców. Wszechstronny rozwój gminy Niwiska jest konsekwencją wielu czynników.

To przede wszystkim efekt perspektywicznego planowania, skutecznego działania, umiejętnego pozyskiwania środków zewnętrznych oraz  sprawnej realizacji inwestycji.

Wiedza i współpraca

Nie sprawił tego przypadek. To moje wieloletnie doświadczenie samorządowe, wiedza, rzetelna praca, ambitne cele i kreatywność.

To także rozważne i gospodarne wydawanie środków publicznych, bardzo dobra współpraca z Radą Gminy, sołtysami, jednostkami organizacyjnymi, stowarzyszeniami, przedsiębiorcami i mieszkańcami. Ale również odważne wychodzenie naprzeciw zmieniającym się czasom i potrzebom społecznym.

Jakie inwestycje?

Z perspektywy kilkunastu lat myślę, że najważniejsze inwestycje to te, które przyczyniły się do poprawy codziennego życia mieszkańców. Są to między innymi: budowa i modernizacja dróg, chodników, budowa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej i stacji uzdatniania wody.

Mam na myśli również modernizację oświetlenia ulicznego (na technologię LED), inwestycje w odnawialne źródła energii, poprawę warunków pracy w szkołach oraz zapewnienie sprzętu jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej.

To również modernizacja obiektów sportowo-rekreacyjnych. Wybudowaliśmy trzy sale gimnastyczne, korty tenisowe, boisko Orlik, place zabaw. Inwestujemy w gospodarkę odpadami, budujemy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zakupiliśmy również kosze na wyposażenie gospodarstw domowych.

Dworek i park

Inwestycją o bardzo dużym znaczeniu dla całej społeczności naszej gminy jest rewitalizacja zespołu parkowo – dworskiego w Niwiskach.

Złożyło się na to szereg prac remontowo – budowlanych, modernizacyjnych i konserwatorskich w dworze i oficynie w Niwiskach. Wpływ na to miało także odtworzenie parku na podstawie archiwalnych zdjęć.

Zabytkowe obiekty odzyskały dawny blask, tętnią życiem, łączą pokolenia, inspirują do działania i przyciągają jak magnes. Dodatkowo duży parking usprawnił funkcjonowanie placu targowego.

Zobacz zdjęcia

Ocena możliwości

W realizacji inwestycji wiedza musi być wszechstronna – od kwestii technicznych, technologicznych, przez prawno – administracyjne i społeczne, a nawet psychologiczne.

Ważna jest również racjonalna ocena możliwości finansowych i skutki podejmowanych decyzji w dłuższej perspektywie czasowej.   

Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska.

Materiał wyborczy sfinansowany przez Komitet Wyborczy Wyborców „Nasza Gmina Niwiska”.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.