Wójt Elżbieta Wróbel chce nadal pracować na rzecz gminy Niwiska i jej mieszkańców [MATERIAŁ WYBORCZY]

Wójt Elżbieta Wróbel chce nadal pracować na rzecz gminy Niwiska i jej mieszkańców - zdjęcie główne.

Niespełna rok temu prezydent Andrzej Duda uhonorował Elżbietę Wróbel Złotym Krzyżem Zasługi, doceniając w ten sposób jej 18-letnią pracę na rzecz mieszkańców. I rzeczywiście w ostatnich dwóch dekadach – dzięki skuteczności w działaniu pani wójt – gmina Niwiska bardzo mocno rozwinęła skrzydła i wypiękniała.

Co istotne, pracę Elżbiety Wróbel doceniają sami mieszkańcy gminy Niwiska, którzy od 2006 roku, co kadencję wybierają ją swoim wójtem.

Wójt Elżbieta Wróbel

W ostatnich wyborach samorządowych, w 2018 roku zagłosowało na nią aż 84,36 procent ogółu wyborców. Był to najlepszy wynik włodarza w całym powiecie kolbuszowskim.

Teraz Elżbieta Wróbel ponownie podda się ocenie mieszkańców gminy Niwiska.

– Efekty mojej wieloletniej pracy na stanowisku wójta to w największym stopniu zasługa społecznego zaufania. Bo to wyborcy dali mi mandat do kierowania sprawami gminy i reprezentowania jej na zewnątrz. Zawsze traktowałam to zadanie odpowiedzialnie i bardzo poważnie.

– Gmina Niwiska nie należy do najbogatszych w Polsce, jednak jest dowodem na to, że odpowiednie zarządzanie i racjonalne gospodarowanie finansami publicznymi przynosi bardzo dobre efekty. Złożyła się na to realizacja szeregu inwestycji i wielu projektów społecznych na przestrzeni kilkunastu lat.

„Znam problemy ludzi”

– Jestem dumna z tego, co udało się nam wspólnie osiągnąć, bo siłą samorządu jest praca zespołowa. Dobra współpraca z Radą Gminy, sołtysami, jednostkami organizacyjnymi, stowarzyszeniami, przedsiębiorcami i mieszkańcami procentuje. Zgoda buduje. Jestem wdzięczna wszystkim, którzy mnie wspierają w codziennej pracy. Tak naprawdę wszyscy pracujemy dzięki ludziom i dla ludzi. A to zobowiązuje.

– Wiem, że jestem osobą wymagającą wobec pracowników, ale tylko przy takim podejściu są efekty. Wymagam również bardzo dużo od siebie. Znam życie, jego blaski i cienie. Znam problemy ludzi, zawsze staram się każdemu pomóc, jeśli tylko jestem w stanie.

– Nie obiecuję „gruszek na wierzbie”, bo nie pozwala mi na to znajomość przepisów i wieloletnie doświadczenie.

„Energii mi nie brakuje”

– Zmiana przepisów wyborczych w 2018 roku wprowadziła dwukadencyjność w samorządzie. A to oznacza, że mogę ubiegać się o stanowisko wójta na kolejne pięć lat, po raz ostatni.

– Zdecydowałam się na ten krok, mając na względzie dobro gminy i jej dalszy rozwój na co najmniej dotychczasowym poziomie. A energii mi absolutnie nie brakuje i nie zabraknie.

– Chcę by nasza gmina była nadal wzorem dla innych. Jestem gotowa na dalsze lata pracy dla Was, Waszych dzieci i wnuków – dodaje Elżbieta Wróbel.

Sukcesy, jakie w ostatnich 18 latach pod rządami pani wójt osiągnęła gmina Niwiska, były efektem realizacji wielu przedsięwzięć w różnych dziedzinach. Stało się tak pomimo bardzo skromnego budżetu. Jak to było możliwe? O tym napiszemy w następnym artykule.

Materiał wyborczy sfinansowany przez Komitet Wyborczy Wyborców „Nasza Gmina Niwiska”.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.