Weź udział w konkursie wiedzy o życiu i działalności Władysława Pogody
Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej zaprasza do udziału w konkursie dotyczącym Władysława Pogody (1920-2018), jednego z najbardziej znanych muzyków z naszego terenu. Organizatorzy przewidują atrakcyjne nagrody (także dla najmłodszego i najstarszego uczestnika).

Aby wziąć udział w konkursie, należy wejść na stronę internetową projektu „Pogoda nad Nilem” (TUTAJ). Są tam pytania, na które należy odpowiedzieć. Dotyczą one życia i działalności pana Władka oraz kapel ludowych z okolic Kolbuszowej. Za pośrednictwem tej witryny można też wysłać odpowiedzi.
W ramach projektu, który jest dotowany z Narodowego Centrum Kultury, zostanie również zrealizowany film dokumentalny o Władku Pogodzie. Jego premiera odbędzie się 20 listopada w MDK.

Władysław Pogoda całe swe życie spędził w naszym regionie. Był liderem legendarnej Kapeli Władka Pogody. Przez lata współpracował z MDK. Grał lasowiackie melodie: polki, oberki i walczyki. Zdobył wiele nagród, m.in. im. Oskara Kolberga. Doczekał się 5 dzieci, 13 wnucząt, 20 prawnucząt i 2 praprawnuków. Zmarł 20 czerwca tego roku, miał 98 lat. Spoczął na cmentarzu parafialnym w Kosowach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.