Wernisaż malarstwa Anny Zatorskiej w Pałacyku Błotnickich w Dzikowcu

"Obrazy widziane oczami duszy". Anna Zatorska zaprasza na wernisaż

W środę (28.06), o godzinie 17.30 w Pałacyku Błotnickich, która jest siedzibą Samorządowego Centrum Kultury w Dzikowcu, odbędzie sie wernisaż pt. „Niewypowiedziane”. Autorką prac jest kolbuszowianka, Anna Zatorska. Wstęp jest wolny.

Anna Zatorska urodziła się w 1981 r. w Kolbuszowej. Malarstwa i rysunku uczyła się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu.
Następnie studiowała na Uniwersytecie Rzeszowskim. Edukację artystyczną kontynuowała w Stanach Zjednoczonych na prestiżowej uczelni Central Connecticut State University w New Britain.

W USA poznała Lubomira Tomaszewskiego – malarza, rzeźbiarza, projektanta porcelany oraz wykładowcę. Był on także założycielem międzynarodowej grupy artystycznej „Emocjonaliści”, do której artystka dołączyła na zaproszenie jej twórcy.

Działalność w tym środowisku wpłynęła na rozwój talentu Anny Zatorskiej i umożliwiła ekspozycję jej prac na wielu ważnych wystawach.
Główną bohaterką malarki jest przyroda. Obserwujemy świat przetworzony przez percepcję autorki – skąpany w pięknie, w tęsknocie za tym, co pierwotne, duchowe i mistyczne.

Obrazy artystki były na wystawach w USA i Europie. Dotychczas można było je podziwiać je także w Oddziale Edukacji Kulturalnej i Regionalnej w Kolbuszowej, w budynku dawnej synagogi.

Od środy (28.06) będzie je można obejrzeć w Galerii Punkt Samorządowego Centrum Kultury w Dzikowcu. Wernisaż odbędzie się o godzinie 17.30.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.