Wernisaż fotografii Jana Mazurkiewicza i koncert

Obejrzyj film o cudzie w Lourdes

W sobotę (23.04) o godzinie 18 w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej odbędzie sie otwarcie wystawy fotografii Jana Mazurkiewicza pt. „Moje okno na świat”.

Podczas wernisażu prac Jana Mazurkiewicza odbędzie się koncert, w którym wystąpi m.in. trio harmonijkarzy ustnych – Animato. Wstęp jest wolny.
– Jan Mazurkiewicz jest fotografikiem, który od kilkudziesięciu lat współpracuje z lokalnymi organizacjami kulturalnymi. Jest członkiem Kolbuszowskiej Gildii Fotografów. Jest animatorem jej plenerów i wystaw – wylicza Wiesław Sitko, dyrektor MDK. – Człowiek przeciekawy i skromny, ze starej kolbuszowskiej rodziny z dziada i pradziada. Na co dzień jest pracownikiem Muzeum Kultury Ludowej. Kiedyś prowadził zajęcia w naszym Domu Kultury, gdzie swoją pasję starał się przenosić na młodsze pokolenia.

– Pan Jan stara się uwieczniać rzeczywistość taką jaka ona jest – zaznacza. – Szuka w niej ciekawych rzeczy. Używa oczywiście nowoczesnych środków wyrazu, ale najbardziej cieszą go zdjęcia, które są jak najbardziej naturalne. Jest to człowiek, który świetnie się orientuje w świecie światła. Warto przyjść na ten wernisaż, spotkać się z nim. Jest otwarty, na pewno będzie chciał z każdym porozmawiać, wymienić się swoimi doświadczeniami – zapewnia.

Wystawę Jana Mazurkiewicza w MDK będzie można oglądać do 5 maja. Podczas otwarcia wystawy wystąpi jeden z najlepszych zespołów grających na harmonijkach ustnych – szczecińskie trio Animato.
– Mieliśmy szczęście, że dzień później ta grupa będzie występować w niedalekim Jeżowem, na przeglądu harmonijkarzy ustnych – mówi Sitko. – To jeden z najlepszych tego typu zespołów w Polsce, o ile nie najlepszy. Zagrają u nas zarówno utwory klasyczne, jak i rozrywkowe. Jest to kultura, z którą mamy rzadko do czynienia.

– Zaprezentują się również nasi lokalni muzycy: Katarzyna Liszcz Starzec, która przepięknie śpiewa, oraz uzdolniony gitarzysta, Krzysztof Warzocha – dodaje dyrektor. – Wystąpią z recitalem wokalno-gitarowym. Będą to melodie hiszpańskie, a więc będzie gorąco.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.