Warsztaty plastyczne z Luigi Priore w Kolbuszowej

Luigi Priore - Włoch, który osiadł w Cmolasie

Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej zaprasza dorosłych, malujących plastyków do udziału w zajęciach z włoskim artystą, Luigi Priore. Zgłoszenia przyjmowane są do jutra (16.03) pod numerem telefonu: 609 144 265. Ilość miejsc ograniczona.
Pierwsze spotkanie z Luigi Priore odbędzie się już w czwartek (18.03) o godzinie 19.00 w Galerii pod Trąbami i Bębnem Miejskiego Domu Kultury.

Artysta urodził się w 1943 roku w Piemoncie. Tworzył głównie w Rzymie i Otranto. Całe życie spędził z otoczeniu świata artystycznego – jako twórca i organizator wydarzeń. Jego aktywność  znalazła odzwierciedlenie w blisko 60.  wystawach.

W pracach Priore często spotykamy elementy z pogranicza abstrakcji. Przedstawia naturę: drzewa, skały, wodę, lód i krajobrazy, które odzwierciedlają emocjonalne stany człowieka.

Jego obrazy znajdują się w znakomitych kolekcjach dzieł sztuki, zdobią także kolekcje prywatne polityków, wybitnych finansistów, aktorów i celebrytów.
Ponad dwa lata temu, za sprawą najbliższej mu osoby, Priore postanowił przenieść swoje życie i twórczość do Polski. Najpierw zamieszkał w Kolbuszowej, później na stałe osiadł w Cmolasie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.