W tym roku rusza przebudowa ulicy Kolejowej

W tym roku rusza przebudowa ulicy Kolejowej

Od lat ulica Kolejowa jest w tragicznym stanie. Dodatkowo rodzice odwożący swoje dzieci do przedszkola skarżą się na brak miejsc parkingowych.

Ulica Kolejowa to może niewielki, ale ważny trakt dla miasta. Znajduje się tam wiele instytucji, w tym między innymi: Oddział Nefrologii i Dializoterapii Szpitala Powiatowego, zakłady pracy, budynek wielorodzinny, Środowiskowy Dom Samopomocy, a także Przedszkole Publiczne nr 3.
Najpierw kanalizacja

Rok temu rodzice maluchów z popularnej „Trójki” napisali w tej sprawie petycję do Rady Miejskiej:

– Martwimy się o bezpieczeństwo naszych dzieci i wszystkich uczestników ruchu drogowego w rejonie ulicy Kolejowej. Obecna sytuacja prowadzi tam do wielu niebezpiecznych zdarzeń, które należy wyeliminować, aby nie doprowadzić do tragedii… – czytamy w piśmie rodziców.

Apel ten, niestety, nic nie dał. Na ulicy Kolejowej sytuacja jest bez zmian. Ale niedawno pojawiło się „światełko w tunelu”. Burmistrz Jan Zuba poinformował, że w tym roku ma ruszyć przebudowa kanalizacji w tym rejonie. Następnym etapem ma być gruntowna modernizacja traktu.

Potem jezdnia i parkingi

– W projekcie ujęte są nowe miejsca parkingowe na odcinku od drogi krajowej nr 9 w głąb ulicy. Chcemy to zadanie zakończyć w 2022 roku.
Nowe miejsca parkingowe mają powstać także na wysokości bloku przy ulicy Kolejowej 12. Teren ten przejęła gmina w wyniku zamiany z firmą Solbet.

– Pamiętamy o tym. Jednak wszystkiego naraz nie da się zrobić. Jak „odpalimy” wszystkie duże przetargi, postaramy się zająć się tym tematem jeszcze w tym roku – zastrzegł burmistrz.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.