W poniedziałek rusza budowa ulicy Witosa

KOLBUSZOWA. Przed nami przebudowa ulicy Witosa [ZDJĘCIA]

W poniedziałek (12.04) ruszają prace dotyczące budowy ulicy Wincentego Witosa w Kolbuszowej. W związku z tym kierowcy muszą być gotowi na utrudnienia w ruchu.

Modernizacja, niestety, nie dotnie całej ulicy Witosa, a jedynie 170 metrów. Bo tylko tyle udało się uregulować pod kątem własnościowym.
Dzięki przebudowie droga zyska przede wszystkim nową nawierzchnię. Powstaną również: zjazdy do posesji, miejsca postojowe oraz chodniki.

Wielomiesięczny poślizg

Wszystkie te prace miały zostać wykonane w 2020 roku. Stało się jednak inaczej. Powód?

– Wykonawca nie mógł przystąpić do robót drogowych bez przebudowy gazociągu. Nie udało się wyłonić firmy dopuszczonej przez zakład gazowniczy do przebudowy gazociągu. Po prostu się nie udało. Tych firm nie ma za wiele. Żeby było mało, dotykały je problemy z koronawirusem. Musieliśmy więc przełożyć tę inwestycję na ten rok. Nie będzie to nas kosztowało dodatkowych środków. Wykonawcę obowiązuje bowiem umowa z 2020 r – tłumaczy burmistrz Jan Zuba.

W poniedziałek (12.04) rozpoczyna się ta inwestycja. Zakres prac obejmuje odcinek drogi od skrzyżowania z ulicą Józefa Piłsudskiego do posesji nr 16.

Utrudnienia na Witosa

Roboty związane z przebudową drogi dotkną całej szerokości jezdni. W związku z tym mieszkańcy nieruchomości ulicy Witosa nr 1, 3, 6, 8, 10, 11, 12, 16 oraz ulicy Piłsudskiego nr 44 powinni pozostawić samochody w miejscu umożliwiającym wyjazd.
Celem usprawnienia komunikacji w czasie wykonywania robót wykona tymczasowy objazd w kierunku ulicy Marii Siedmiograj. Mieszkańcy ulicy Witosa nr 13, 17, 19, 22A, 23, 24 oraz ulicy Macieja Rataja nr 7, 8, 9, 10 proszeni są o korzystanie z tego traktu. Utrudnienia potrwają dwa tygodnie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.