W Parku Niepodległości powstanie… przedszkole?

Jest umowa na budowę Parku Niepodległości

Na obrzeżach miasta, na terenie o powierzchni dwóch i pół hektara, powstaje Park Niepodległości. Jest pomysł, na budowę tam… przedszkola.

Park Niepodległości powstaje na terenach za kościołem p.w. Św. Brata Alberta. Zbudowano tam już wodociąg i kanalizację sanitarną. Wykonano również sieć energetyczną i sieć teletechniczną. Powstał zbiornik wodny, przebudowano rów melioracyjny.
Pojawiły się także ciągi pieszo-rowerowe oraz place z betonu dekoracyjnego. W Parku Niepodległości posadzono także liczne drzewa i krzewy.

W kolejnym etapie powstaną tam między innymi:  ścieżki i kładki rekreacyjno-dydaktyczne, kurtyny wodne, urządzenia sportowe, toalety modułowe, oświetlenie i monitoring. Na te i inne prace magistrat stara się o dotację z Polskiego Ładu.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej padł pomysł, aby na terenie Parku powstało przedszkole. Byłaby to czwarta taka placówka na terenie miasta. Radny Józef Fryc tłumaczy, że wnioskował o to już pięć miesięcy temu na miejskiej komisji oświaty.
– Mamy zagwarantowane miejsce w obrębie tego parku i jest taka możliwość. Pozostaje tylko kwestia podjęcia decyzji. Nie rozumiem, dlaczego przez pięć miesięcy przewodniczący komisji nie zorganizował spotkania w tej sprawie. Może każdy mieć zdanie na ten temat, ale posiedzenie komisji powinna się odbyć – mówił radny Fryc.

Przebudowa ulicy Handlowej w ogniu krytyki
Radny Józef Fryc.

Z jednej strony powstanie przedszkola w tym miejscu ma sens. Jest to rejon miasta, w którym bardzo intensywnie rozwija się budownictwo mieszkaniowe. W związku z tym przybywa rodzin i rośnie zapotrzebowanie na tego typu usługi.
Z drugiej jednak strony radni dopiero co podejmowali uchwałę o likwidacji przedszkola w pobliskiej Nowej Wsi, bo… brakowało tam dzieci.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.