W niedzielę w Dzikowcu Jagodowe Specjały, a na nich… Sławomir
Miłośnicy jagód,  przysmaków sporządzanych z udziałem tych owoców lasu, a także dobrej zabawy w plenerze, powinni w niedzielę (02.07) koniecznie przybyć do Dzikowca na 10. edycję imprezy „Jagodowe Specjały”. Wydarzenie to odbędzie się na stadionie. Początek już o godz. 14.  W roli głównej – oczywiście jagodowe przysmaki, które przygotują panie z miejscowych kół gospodyń wiejskich.
– Panie potrafią przygotować cuda. Warto przekonać się o tym osobiście – mówi Bogumiła Kosiorowska, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Dzikowcu. – Przedsięwzięcie nawiązuje w do ludowych tradycji, w których jagody odgrywają bardzo ważną rolę. Dzień przed „Jagodowymi Specjałami” będziemy mieli w Dzikowcu odpust Matki Boskiej Jagodnej. I to wszystko pięknie nam się połączy.
Degustacja jagodowych smakołyków nie będzie jedyną atrakcją imprezy. W programie także są m.in.: przejażdżki konne, plac zabaw, kiermasz rękodzieła, pokazy karate. Na scenie zaprezentują się: dziecięce zespoły taneczne, laureaci festiwalu piosenki, zespół Prymule, kapela Dzikowianie, Orkiestra Dęta z Kopci. Gwiazdą wieczoru będzie showman – Sławomir. Wydarzenie zakończy zabawa taneczna.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.