W niedzielę słońce i… dwie fantastyczne imprezy w klimatach ludowych
Pogoda w niedzielę (28.05), jak wskazują meteorolodzy,  ma być wybitnie słoneczna. Temperatura ma przekraczać 25 stopni. To się bardzo dobrze składa, bo tego dnia w Kolbuszowej mają odbyć się dwie naprawdę fajne imprezy plenerowe w klimatach muzyki ludowej: jedna przy Miejskim Domu Kultury, druga na terenie Parku Etnograficznego. Co istotne, wstęp na obie imprezy jest wolny!
Zacznijmy może od MDK, gdzie odbędzie się tegoroczna edycja „Festiwalu Żywej Muzyki na Strun Dwanaście i Trzy Smyki”, nazywanego również „Kazimierzem nad Nilem”. Wszystko o godz. 11 rozpocznie seminarium naukowe, które poprowadzi kolbuszowska etnograf, Jolanta Dragan.
Od godz. 15 na estradzie plenerowej przy MDK odbywać się będą występy konkursowe. Zaprezentują się soliści i grupy ludowe z całego regionu. Imprezę zakończy potańcówka, na której zagrają kapela Jana Cebuli i zespół ludowy „Górniacy”. Szczegóły dotyczące „Kazimierza nad Nilem” na poniższym plakacie.Na ludowo będzie można bawić się również w skansenie. O godz. 18.00 odbędą się tam rodzinne warsztaty taneczne, podczas których uczestnicy nauczą się przeróżnych zabaw i tanecznych kroków.
Pół godziny później dla wszystkich, którzy kochają tańcowanie do upadłego zagra Kocirba – zespół, który przypomina tradycyjną muzykę naszego regionu, jaką grali Mazurzy. Grupa wystąpi w składzie: Kamil Niemiec – prym, Dorota Jamróz – sekund, Jarosław Mazur – basy, Szymon Węglowski – bęben. Zabawę poprowadzi Jadwiga Kula – od 20 lat związana z Zespołem Folklorystycznym „Folusz” z Giedlarowej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.