W mieście zabraknie wody. Dotknie to sześciu ulic

Nie ma wody. A jeśli jest, to... nie nadaje się do picia

Jutro w godzinach 8-15 w Kolbuszowej nastąpi przerwa w dostawie wody. Ma to związek z robotami przy budowie kanalizacji na terenie miasta.

O przerwie w dostawie wody poinformował dziś Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kolbuszowej. Dotknie to mieszkańców sześciu ulic:
  • Słonecznej,
  • Piaskowej,
  • Wolskiej,
  • Nowej,
  • Południowej,
  • Piłsudskiego (nr domów 60, 62, 62A, 64, 64A, 64B, 64C, 64D, 64E, 76, 82, 84, 86),

– Przerwa w dostawie wody wystąpi w czwartek, 3 marca, w godzinach od 8 do 15. Za utrudnienia przepraszamy – przekazał magistrat.

Cała sytuacja ma związek z dużą inwestycją w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną o wartości 2 556 735 zł. Zakres robót obejmuje budowę sieci kanalizacji na łącznym odcinku ponad 4,5 km. Planuje się również montaż rurociągu tłocznego i przyłączy kanalizacyjnych do 66 nieruchomości.

Zbudowane zostaną także dwa zbiorniki pompowni z przyłączami elektroenergetycznymi: pierwszy na terenie Parku Etnograficznego przy ulicy Wolskiej, a drugi na terenie przy budynkach wielorodzinnych dawnego gospodarstwa rybackiego.
Przedsięwzięcie zakłada także utwardzenie i ogrodzenie terenu wokół pompowni. Powstanie także nowa droga dojazdowa do zbiorników.

Na realizację inwestycji wykonawca ma 380 dni od podpisania umowy, czyli od 27 września 2021 r.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.