W Kolbuszowej powstanie drugi skatepark?

Tak wygląda nowy skatepark [ZDJĘCIA, WIDEO]

Od niedawna miłośnicy wrotek, rowerów, hulajnog, czy deskorolek mogą korzystać z nowych urządzeń na placu przy ulicy bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Bardzo możliwe, że  to nie będzie jedyny skatepark w mieście.

Nowy skatepark na placu przy ulicy bł. ks. Jerzego Popiełuszki kosztował 84 500 zł. Inwestycję zakończono niewiele ponad dwa tygodnie temu.
Na skateparku pojawiły się:

  • minirampa H100 + quarter pipe,
  • funbox z poręczą zabudowaną,
  • bank ramp,
  • poręcz prosta,
  • grindbox (dwa poziomy).

Temat modernizacji skateparku na ostatniej sesji Rady Miejskiej podniósł burmistrz Jan Zuba:

– Rzeczywiście trwało to długo, ale cieszę się, że użytkownicy tego skateparku są zadowoleni, że mają miejsce bogatsze o nowe urządzenia. Nie jest to jednak ostateczne rozwiązanie. To plac, który jest zlokalizowany na małej działce i nie pozwala na rozwinięcie skrzydeł. Ale miejmy nadzieję, że w przyszłości uda się taki plac zrealizować na obiektach przy stadionie lekkoatletycznym. Wtedy będzie można sobie pozwolić na więcej – komentował burmistrz.
To nie pierwszy raz, kiedy burmistrz mówił o potrzebie powstania skateparku obok stadionu.

– Obecne położenie skateparku nie jest idealne. Kiedy ten obiekt tam powstawał, prawie 15 lat temu, była zupełnie inna rzeczywistość, były również inne potrzeby. Na terenie stadionu mamy centrum sportowe naszej gminy. To odpowiednie miejsce na lokowanie tego typu elementów – mówił Jan Zuba niewiele ponad rok temu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.