„W jego zdjęciach czuć miłość do puszczy – do miejsca, z którego pochodzi…”
Od piątku (09.02) w Galerii Nierzeczywistej w Rzeszowie można oglądać wystawę zdjęć pt. „Po sandomierskiej puszczy”. Autorem prac jest kolbuszowianin – Jarek Mazur, nauczyciel, muzykant, piewca kultury ludowej i miłośnik fotografowania. Kocha też przyrodę, co widać w jego zdjęciach.

Organizatorzy ekspozycji Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne – piszą o nim  tak: „Jarek Mazur mówi, że portretując Puszczę Sandomierską, spłaca wobec niej dług. To kraj jego dzieciństwa. W jego fotografiach czuć miłość do miejsca, z którego pochodzi, do okolicy, po której wędruje, a wędruje po Puszczy Sandomierskiej. Choć jak sam mówi, „prawdziwa Puszcza istnieje tylko w moich snach” to jego wrażliwość i świetne oko obserwatora doskonale pokazują to o czym należy pamiętać i o co dbać.
Każdy zagajnik, utopione we mgle drzewo, leśne szlaki wydeptane przez zwierzęta, to jak czułe gładzenie dłonią tych miejsc, które powoli znikają. Jego zdjęcia są opowieścią nie tylko o puszczy, ale i o wolności, samotności i ludzkim wędrowaniu. krzyk za pięknem i autentyzmem, które więdną”

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.