W budżecie Kolbuszowej nie ma nawet złotówki na budowę parkingów
Zmotoryzowani kolbuszowianie od lat skarżą się na deficyt miejsc parkingowych na terenie miasta. Tymczasem w tegorocznym budżecie gminy nie ma na ten cel nawet złotówki.

Burmistrz Jan Zuba tłumaczy to trudną sytuacją finansową magistratu: – Musieliśmy zrezygnować z wielu inwestycji, żeby jeszcze bardziej nie zaciągać pętli zadłużenia – przekonuje Zuba.
Burmistrz uspakaja, że w trakcie każdego roku do budżetu gminy wprowadzane są dodatkowe fundusze na budowę parkingów. – Tak było w 2018 r., kiedy znalazły się środki na utwardzenie placu parkingowego położonego między blokami przy ulicy Piłsudskiego – podkreśla.

Zdaniem radnego Józefa Fryca, pilną potrzebą jest położenie kostki brukowej na placu o pow. ok. 200 mkw. obok Kolegiaty Kolbuszowskiej. Poza tym uważa, że w centrum miasta powinno postawić się na budowę malutkich parkingów na kilka miejsc postojowych, bo na inne nie ma miejsca.
– Nie jesteśmy już w stanie zaproponować lokalizacji pod budowę placów o dużej kubaturze, dlatego trzeba wyszukiwać takie miejsca, gdzie można wybudować parkingi na kilka aut, bo one w ostatecznym rozrachunku w jakiś sposób pomogą zmniejszyć problem – przekonuje Józef Fryc.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.