UKS Fregata czeka na kolejnych młodych pływaków

UKS Fregata czeka na kolejnych pływaków - zdjęcie główne

Klub sportowy UKS Fregata Kolbuszowa, którego najstarsi zawodnicy w poprzednim sezonie rywalizowali w finałach mistrzostw Polski, poszerza obszary działania.

W UKS Fregata powstała sekcja dla dzieci doszkalających pływanie, a także dla dopiero rozpoczynających przygodę z tą dyscypliną sportu.

Nowe sekcje

System ten jest prowadzony w najlepszych klubach sportowych. Pozwala on dzieciakom od samego początku szkolić się w klubie sportowym i pokonywać kolejne szczeble nauki pływania.

Skąd pomysł?

Aktualnie w Kolbuszowej i okolicach szkoły mają problem z dostępem do basenu ze względów finansowych gminy. Również zajęcia z fundacji które co rok przyciągały setki młodych pływaków, zostały w tym roku odwołane.

Sprawia to że dzieci nie mają tak naprawdę stałego miejsca, gdzie co tydzień mogłyby zdobywać umiejętności pływackie i szkolić się z tak ważnej umiejętności jaka jest pływanie.

Co roku słyszymy o wysokiej liczbie utonięć na wodach otwartych na wakacjach. A przecież główną przyczyną tego co się dzieje jest to, że dzieci mają ograniczony dostęp do darmowej nauki pływania w naszej okolicy. I nie wygląda aby miało się to zmienić na lepsze.

Jak działa UKS Fregata?

Klub proponuje system szczebli, na każdym poziomie dziecko ma innego trenera przez co od każdego z nich uczy się czegoś nowego.

Grupa maluchów będzie miała zajęcia dwa razy w tygodniu: we wtorki i czwartki. Poprowadzi ją Tomek Durak, który posiada doświadczenie w pracy z najmłodszymi, np. przedszkolakami. Dzieci będą z nim oswajać się z wodą a także poznawać podstawy stylów pływackich.

Jeśli maluch osiągnie stosowny poziom, będzie mógł przejść do grupy pływającej, którą prowadzi Weronika Pigóra. Tam już na dużym basenie będzie doszkalać swoje umiejętności.

Bedzie można też poznawać nowe style oraz ćwiczenia poprawiające pływalność, koordynację, symetrie, wytrzymałość pływacka. Zajęcia tej grupy odbywają się trzy razy w tygodniu.

Ostatnim etapem jest grupa zawodników, którą poprowadzi trener Bartosz Pietryka. Dzieci są tam w cyklu treningowym przygotowującym je pod konkretne zawody lub ciąg zawodów jakimi są mistrzostwa województwa lub Polski.

Nie tylko pływanie.

Całą trójka trenerów ma już bogate doświadczenie w nauce i treningu pływackim. Poza tym tworzą zgraną ekipę, której owocem był ostatni obóz zimowy narciarsko – pływacki dla dzieci. Cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem.

– Na miejscu była super atmosfera dużo zabawy ale także ogrom wiedzy pojętej przez dzieci przez te 6 dni. Tak właśnie chcemy pracować w naszym klubie – łączyć zabawę i naukę w jedno podczas treningu” – mówi Tomek Durak jeden z trenerów UKS Fregata.

Letni obóz nad Soliną

Aktualnie klub wystartował z naborem na obóz letni nad Soliną. Odbędzie się on w bardzo wygodnym ośrodku położonym przy jeziorze. Wszystkie atrakcje są tam na miejscu dzięki, dzięki czemu UKS Fregata nie traci czasu na dojazdy.

– Mamy w planach wiele atrakcji dla dzieci w wieku 8 lat i starszych. Jesteśmy przekonani że obóz letni będzie jeszcze lepszy od zimowego – przekonuje pani Weronika, która na obozy jeździ od małego i zapewnia, że takie przeżycia uczą dzieci samodzielności, hartują i dodają niezapomnianych wspomnień.
UKS Fregata czeka na kolejnych pływaków - plakat.

Zapisy i informacje

Zapisy UKS Fregata Kolbuszowa prowadzi stały nabór na wszystkie grupy pływackie.

  • grupa maluchów – wtorki i czwartki, godz. 16.30;
  • grupa pływająca – poniedziałki, środy i piątki, godz. 16.30 i 17.15;
  • grupa trenująca – od poniedziałku do piątku, godz. 15.30 oraz 16.30.

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 693-676-743 Tomek (grupa maluchów) 730-096-119 Weronika (grupa pływająca i trenująca). Koszt miesięczny to 200 zł (w tym bilety na basen).

Pływanie jest jedną z ważniejszych umiejętności w życiu człowieka – powinno być traktowane na równi choćby z jazdą na rowerze. Pamiętajmy o tym i zadbajmy o to aby nasze dzieci nie straciły najlepszego czasu na naukę pływania.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.