Trzy miesiące po operacji w Niemczech. Co słychać u Oliwki Kret z Kolbuszowej?

Trzy miesiące po operacji w Niemczech. Co słychać u Oliwki Kret z Kolbuszowej? - zdjęcie główne.

Oliwka Kret trzy miesiące temu przeszła operację neurochirurgiczną w klinice w Niemczech. Było to możliwe dzięki ludziom dobrej woli. Czy zabieg przyniósł pożądany przez nas wszystkich skutek?

Oliwka Kret ma 14 lat i mieszka w Kolbuszowej. Od urodzenia cierpiała na padaczkę lekooporną. Jej historię wielokrotnie przedstawialiśmy na naszym portalu.
Operacja w Niemczech

W  środę, 19 lipca 2023 roku, dziewczynka przeszła wielogodzinny zabieg w klinice w Niemczech. Pieniądze na ten cel udało się zebrać dzięki ludziom dobrej woli.

Przeczytasz o tym w artykule: Nowe wiadomości w sprawie Oliwki Kret z Kolbuszowej. Dobre wiadomości [ZDJĘCIA].

Minęły trzy miesiące i wszystko wskazuje, że operacja przyniosła efekty. O tym co się dzieje teraz z Oliwką, opisał jej tata, Jacek Kret:

Jest dużo lepiej

– Córka czuje się bardzo dobrze, chętnie uczęszcza do szkoły. Jest bardzo zadowolona, zmotywowana do życia, pewna siebie. Zresztą Oliwka sama mówi, że jest duża różnica na lepsze.
– Po wnikliwym codziennym monitoringu z radością informujemy, że dziś mija u Oliwki 84. dzień bez napadów epilepsji. Mamy nadzieję, że ta dobra passa utrzyma się jak najdłużej.

– Jedyny minus jest taki, że córka jest zwolniona z lekcji wychowania fizycznego. Ma też ograniczone: trampolinę, rolki, rower, hulajnogę. Ale to wszystko dla jej dobra. Chodzi o szybką regenerację kory mózgowej po operacji. Zresztą nadchodzi okres zimowy, wspólnie damy rady. Myślę, że to żaden problem – przekonuje pan Jacek.

Rezonans głowy

W lutym 2024 roku Oliwka ma znów jechać do Schoen Klinik na kontrolę i na ponowny rezonans głowy i badania neurologiczne.
Jest nadzieja

Jeżeli kora mózgowa będzie  bez ognisk padaczki i innych niespodzianek, lekarze będą schodzić stopniowo z leków.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.