Tragedia w Lipnicy. W przeddzień Wigilii mężczyzna spłonął we własnym domu

Dziś (23.12) około godziny 14 w jednym z budynków mieszkalnych w Lipnicy, wybuchł pożar. W środku domu strażacy znaleźli zwęglone zwłoki. Najprawdopodobniej jest to ciało 49-letniego mężczyzny, który tam mieszkał z matką. Jej na szczęście nic się nie stało. Z ustaleń policji wynika, że kobieta zdążyła opuścić dom zanim pożar się rozprzestrzenił.
O pożarze w Lipnicy dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Kolbuszowej został poinformowany o godzinie 14:13. – Zgłoszenie to jednoznacznie nie wskazywało, że może być tam ktoś poszkodowany – relacjonuje mł. bryg. Paweł Tomczyk z KP PSP w Kolbuszowej. – Otrzymaliśmy informację o pożarze budynku mieszkalnego. Natomiast to, że ktoś może znajdować się w środku budynku, strażacy dowiedzieli się dopiero na miejscu. W sprzęcie ochraniającym drogi oddechowe przeszukali oni mieszkanie i znaleźli tam zwęglone zwłoki. Najprawdopodobniej jest to ciało mężczyzny.

W akcji gaszenia pożaru wzięło udział siedem zastępów: cztery PSP i trzy Ochotniczej Straży Pożarnej. W momencie ich przyjazdu ogień wydobywał się z jednego okna małego murowanego budynku. Pożar jednak rozprzestrzeniał się na poddasze obiektu – Zadymienie było w całym domu, o czym świadczy zasmolenie ścian, natomiast bardzo intensywnie paliło się jedno pomieszczenie – zaznacza Tomczyk.
Kolbuszowscy policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i dokumentację fotograficzną. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Aby potwierdzić tożsamość mężczyzny, będą wymagane dodatkowe badania. W tej sprawie trwają dalsze czynności,

Miejsce tragedii /Fot. KPP Kolbuszowa/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.