Tego nikt się nie spodziewał. Nagroda dla serialu „1670” dedykowana… statystom z Kolbuszowej

Jest nowy zwiastun serialu "1670", który powstawał w Kolbuszowej - zdjęcie główne.

Serial „1670”, który w ubiegłym roku, powstawał na terenie kolbuszowskiego skansenu, okazał się wielkim hitem. Świadczy o tym nie tylko ogromna popularność, jaką cieszy się na Netflixie, ale również liczne nagrody na znanych i prestiżowych festiwalach.

  • Serial „1670” zdobył aż sześć nagród Plebiscytu „Top Seriale 2024”.
  • Jeden z laurów, otrzymany od publiczności, reżyser produkcji, Maciej Buchwald zadedykował statystom z Kolbuszowej.
  • To są nieprawdopodobni i kochani ludzie, których serdecznie stąd pozdrawiam – mówił o kolbuszowianach Maciej Buchwald.
  • Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Kolbuszowa Lokalnie.

Ostatnio, podczas Plebiscytu „Top Seriale 2024” produkcja zdobyła aż sześć nagród. Jedną z nich – Grand Prix Publiczności – reżyser Maciej Buchwald dedykował statystom z Kolbuszowej.

– Tak sobie pomyślałem, że skoro to jest taka nagroda od ludu, to też warto by wyróżnić tych ludzi. Bo ten serial jest taki dzięki osobom, które go tworzyły. Często są to osoby widoczne na pierwszym planie tacy jak aktorzy, ale żeby te kreacje wybrzmiały to musi działać ten drugi plan. Dlatego chciałem dedykować tę nagrodę naszym statystom z Kolbuszowej,  którzy są autentycznie niezwykli.

Nie wiem, czy są produkcje filmowe, w których statyści przynoszą na np. swojskie wędliny czy jakieś dżemy itd. Albo mówią, że nie trzeba kaskadera, bo chłopaki wezmą mnie i rzucą do kałuży, mimo że mam 70 lat.  To są nieprawdopodobni i kochani ludzie, których serdecznie stąd pozdrawiam.

Jest to ekstremalnie ważne, co zrobiliście, dzięki wam mogliśmy wszyscy zabłysnąć. Brawa dla naszych statystów – powiedział Maciej Buchwald.  

Fabuła filmu „1670” skupia się na postaci szlachcica Jana. W tej roli wystąpił Bartłomiej Topa, któremu towarzyszyły m.in.: Katarzyna Herman oraz Martyna Byczkowska.

Akcja filmu toczy się w drugiej połowie XVII wieku. Produkcja w bardzo „krzywym zwierciadle” przedstawia perypetie szlacheckiej rodziny Adamczewskich i mieszkańców ich wsi.

Serial okazał się wielkim hitem. Dlatego Netflix zapowiedział jego drugi sezon.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.




Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.