Teatr ognia i światła w Wilczej Woli. Będą też pokazy bractwa rycerskiego
W niedzielę (28.07) przy remizie strażackiej w Wilczej Woli, w przysiółku Zmysłów, odbędzie się impreza w plenerze. Wystąpi Teatr Ognia i Światła „Amatum”, zaprezentuje się również Bractwo Rycerskie z Nowej Dęby,  Początek wydarzenia o godz. 17, wstęp jest wolny. 

W programie imprezy w Wilczej Woli jest wiele atrakcji. Przygotowano m.in.: prezentację obozowiska historycznego, pokaz żonglerki chorągwiami i musztry XVII-wiecznej piechoty, warsztaty tańca dawnego, gry i zabawy historyczne. Imprezę zakończy zabawa taneczna z zespołem „Na razie bez nazwy”.
Wydarzenie jest pokłosiem inicjatywy sprzed dwóch lat, kiedy to właśnie w Wilczej Woli planowano Festiwal Teatrów Ulicznych,  którego uczestnicy nie mieli występować na scenie, tylko w plenerze, w otoczeniu przyrody z żywą muzyką i żywym ogniem. Jednak ze względu na ograniczone finanse z organizowania imprezy zrezygnowano. Teraz dzięki grantowi pozyskanemu przez Samorządowe Centrum Kultury w Dzikowcu z Europejskiego Funduszu Rolnego do idei powrócono.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.