Tam zaszczepisz się przeciw COVID-19

"Szczepienie przeciwko COVID-19 to eksperyment"

W tym miesiącu ma ruszyć proces rejestracji na szczepienie przeciwko koronawirusowi.  Rząd podał listę punktów, w których będziemy mogli poddać się temu zabiegowi. W powiecie kolbuszowskim jest ich siedem.

Szczepienia przeciwko COVID-19 najpierw zorganizowano dla pracowników szpitali. Jeszcze w ubiegłym roku do kolbuszowskiej lecznicy trafił pakiet umożliwiający zaszczepienie 75 osób.
W dalszej kolejności szczepić będzie mógł się personel pozostałych placówek medycznych, farmaceuci, a także pracownicy i podopieczni zakładów opieki leczniczej.

W szpitalu ruszyły szczepienia przeciw COVID-19
Jako pierwsi temu zabiegowi poddali się pracownicy Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej. Jednym z nich był Łukasz Stagraczyński, kierownik Działu Rehabilitacji.

Tam się zaszczepisz

Kolejną grupą będą przede wszystkim seniorzy i służby mundurowe oraz osoby poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłym. Następnie z zabiegom będą mogli się poddać przedsiębiorcy i pracownicy tzw. sektorów zamkniętych oraz obcokrajowcy, którzy posiadają prawo do stałego lub czasowego pobytu.

Szczepienia będą wykonywane w przychodniach, szpitalach i u lekarzy, którzy prowadzą samodzielną praktykę. Na Podkarpaciu dotyczy to 393 punktów. Ich pełną listę znajdziecie w tym miejscu.
W powiecie kolbuszowskim są to:

Najpierw rejestracja

Rejestracja powszechnych szczepień ma rozpocząć się prawdopodobnie w połowie tego miesiąca. Proces ten ma być prosty i jednocześnie bezpieczny.

Jak będzie wyglądał?

  • Rejestracja – online: przez infolinię lub u lekarza rodzinnego, na specjalnej stronie www lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta.
  • Zgłoszenie do punktu szczepień – kwalifikacja przez lekarza lub pielęgniarkę. Wykonanie szczepienia i obserwacja pacjenta po szczepieniu.
  • Powtórzenie procesu po upływie 21 dni – bez konieczności ponownej rejestracji.
Ministerstwo Zdrowia apeluje, żeby do czasu szczepienia przestrzegać obowiązujących zasad. Chodzi tu przede wszystkim o dystans społeczny, dezynfekcję rąk oraz zasłanianie ust i nosa.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.