Szkoła nr 2 przechodzi na system hybrydowy

Czy do szkół wróci "maseczkowy terror"?

Szkoła Podstawowa nr 2 w Kolbuszowej przechodzi na system hybrydowy. Klasy młodsze będą uczyły się w normalnie, a starsze w domach. Dziś placówka była zamknięta. Powód? Deficyt nauczycieli związany z wykryciem u jednego z nich COVID-19.

System hybrydowy ma związek z komunikatem, który wczoraj, w Dniu Wszystkich Świętych (01.02) opublikował Jerzy Sitko, dyrektor Dwójki.
Czytamy w nim między innymi:

„Z powodu bardzo trudnej sytuacji kadrowej w szkole spowodowanej chorobą lub kwarantanną nauczycieli nie jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwa uczniom w dniu jutrzejszym. W związku z tym zarządzam wtorek dniem dyrektorskim dla wszystkich uczniów klas 1-8. Bardzo prosimy, aby jutro nie posyłać dzieci do szkoły, gdyż nie będzie lekcji (…)”

Dziś szkoła opublikowała kolejną informację, z której dowiadujemy się, że przechodzi na hybrydowy system nauczania. Oto treść komunikatu:

W związku z pogarszającą się sytuacją kadrową w naszej szkole informujemy, że po otrzymaniu pozytywnej opinii dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Kolbuszowej od środy (03.11) do piątku (05.11) wszystkie klasy 4-8 przechodzą na nauczanie zdalne. Uczniowie z klas 1-3 przychodzą do szkoły i będą się uczyć w trybie stacjonarnym. Będzie również czynna świetlica szkolna. Do 5 listopada zmieniony będzie rozkład jazdy autobusów – kurs poranny bez zmian, kurs powrotny po piątej lekcji – około godziny 12:50. Bardzo prosimy, aby nie posyłać do naszej szkoły dzieci z objawami chorobowymi (…)”.
Przypomnijmy, że ponad tydzień temu podobna sytuacja była innej kolbuszowskiej placówce – Szkole Podstawowej nr 1. Tam też jeden z nauczycieli zaraził się koronawirusem. W związku z tym przez tydzień Jedynka pracowała hybrydowo.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.