Sukces uczennicy Dwójki. Hania Starzec laureatką ogólnopolskiej olimpiady języka angielskiego

Sukces uczennicy kolbuszowskiej Dwójki. Hania Starzec laureatką ogólnopolskiej olimpiady językowej

Hania Starzec, uczennica klasy 8d Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej, została laureatką ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Juniorów. Gratulacje.

Konkurs, w którym udział wzięła Hania, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej, zorganizowała Wyższa Szkoła Języków Obcych w Poznaniu.
Wszystko zaczęło sie w listopadzie 2022 rok.u. Wtedy to sześcioro uczniów szkoły nr 2 wypełniło test w szkole. Następnie zmierzyli się z testem on-line.

Nadszedł czas na drugi etap. Rozpoczął się on od kolejnego testu on-line, sprawdzającego znajomość gramatyki i słownictwa. Hania jako jedyna z tego niewielkiego grona kolegów przekroczyła próg 75 procent punktów i zakwalifikowała się do kolejnego etapu, który polegał na nagraniu filmu.

Tam jej zadaniem było przygotowanie pięciominutowej wypowiedzi ustnej, w której podzieliła się swoim zdaniem i przemyśleniami na temat tolerancji i współczucia.
Hania skupiała się na słownictwie, jego zasobie i adekwatności do prezentowanego tematu, fonetyce, poprawnym akcentowaniu, właściwej wymowie i odpowiedniej intonacji.

Pracy miała naprawdę dużo, musiała spełnić sporo warunków, ale najważniejsze, że się udało. Hania zrobiła wielkie wrażenie na jury i za film została nagrodzona maksymalną ilością punktów.

Przeszła do kolejnego etapu – testu gramatyczno-leksykalnego po którym nastąpił egzamin ustny.

W marcu przeprowadzono rozmowę za pomocą video komunikatora na trzy wylosowane tematy (po jednym z każdej kategorii – USA, Wielka Brytania, świat).
Hania wylosowała zagadnienia, które od samego początku przypadły jej do gustu. Wypowiedziała się na temat miejsc na świecie niedostępnych dla człowieka, twórczości ulubionej brytyjskiej autorki oraz zagadnienia „American dream”. To dało jej awans do kolejnego, trzeciego już etapu.

Jego część pierwsza polegała na rozwiązaniu wymagającego testu on-line. Poprawnie ukończyły go 120 osób z całej Polski, w tym Hania .

Następnie podczas spotkania on-line z native speaker’ami zapytano ją o ponadczasowe wartości, które odnajdujemy w książce pt. „Opowieści Wigilijne”.

Uczennica Dwójki przedstawiła swoją opinię, podała przykłady, odniosła się do treści lektury. Zadaniem Hani było również przygotowanie 30 tematów.
Finalnie zdobyła prestiżowy dyplom laureata. Jest to niezwykłe osiągnięcie. Wielkie gratulacje.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.