Staruszka oszukana metodą na „dopłatę do węgla”

Staruszka oszukana metodą na "dopłatę do węgla"

Starsza mieszkanka Woli Raniżowskiej została wczoraj okradziona metodą „na dopłatę do węgla” przez fałszywą pracownicę socjalną. Seniorka straciła kilka tysięcy złotych.
O kradzieży kolbuszowską policję powiadomiła 83-letnia mieszkanka Woli Raniżowskiej. Z jej relacji wynikało, że odwiedziła ją kobieta, która podawała się za pracownika socjalnego.

Kobieta zaoferowała jej dopłatę do węgla na zimę oraz podwyższenia dodatku do emerytury. Warunkiem otrzymania pieniędzy było przyniesienie przez seniorkę banknotów z właściwymi numerami.

Nie podejrzewająca niczego 83-latka przyniosła swoje oszczędności, a fałszywa „pracownica socjalna” spisywała numery banknotów.  Po chwili oświadczyła jednak, że nie tych banknotów szuka. Kiedy starsza pani poszła poszukać innych banknotów, oszustka wyszła, kradnąc oszczędności seniorki.

Policjanci apelują o ostrożność i rozsądek:
– Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania do osób, które pukają do naszych domów oferując nam zawieranie różnego rodzaju umów, obniżenie rachunków czy jakiekolwiek dopłaty. Nie wpuszczajmy do domu obcych, nie przekazujmy im swoich danych. Pamiętajmy również, aby rozmawiać ze starszymi członkami naszych rodzin o zagrożeniach. Bo to oni szczególnie padają ofiarą tego typu oszustw – przestrzega policja.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.