Sprzedawała sukienkę w sieci, straciła pieniądze

Natknęła się na zwłoki mężczyzny na leśnej drodze

Mieszkanka powiatu kolbuszowskiego padła ofiarą oszustów, gdy sprzedawała sukienkę w sieci. Kobieta straciła kilka tysięcy złotych. To nie jedyny taki przypadek w regionie.

Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że wystawiła do sprzedaży na popularnej platformie handlowej sukienkę. Szybko jej kupnem zainteresowała się jakaś kobieta, która po krótkiej wymianie korespondencji zdecydowała się na transakcję.
Kupująca oświadczyła że pojawia się jej błąd podczas akceptacji zakupu. Poprosiła więc sprzedającą o weryfikację tożsamości kupującej i akceptację płatności za pomocą linka. Po jego otrzymaniu, pokrzywdzona zalogowała się podając dane do swojego internetowego konta bankowego.

Kiedy po chwili chciała zalogować się do swojej bankowości elektronicznej, okazało się, że nie ma takiej możliwości. Z pomocą pracownika banku odzyskała dostęp do aplikacji. Wtedy okazało się że z jej konta wypłacono kilka tysięcy złotych.

To nie jedyny taki przypadek w ostatnim czasie. Na policję wpłynęło kilka zawiadomień złożonych przez osoby, które, chcąc sprzedać jakiś przedmiot na popularnych portalach, zostały oszukane.

Policja apeluje o ostrożność:

– Przestępcy, aby uśpić naszą czujność, coraz częściej wykorzystują argumenty związane z bezpieczeństwem transakcji lub wiarygodnością tożsamości. Zachowajmy czujność, kiedy ktoś wysyła nam nieznany link i prosi o zalogowanie się do naszego konta internetowego.
– Nawet pozornie niewielkie transakcje mogą narazić nas na duże straty finansowe. Oszustwa dotyczą nie tylko osób, które chcą dokonać zakupów poprzez portale internetowe, ale coraz częściej także osób, które sprzedają różnego rodzaju przedmioty – przekazują mundurowi.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.