Spór o tarczę antykryzysową. Poseł Chmielowiec kontra Tomasz Buczek

Sejm przyjął drugą tarczę antykryzysowy dla przedsiębiorców, która ma być uzupełnieniem pierwszej. Ustawa ta zakłada między innymi: wprowadzenie „wakacji składkowych” dla firm zatrudniających do 49 pracowników, zwiększenie dostępności pożyczek i zasiłki dla rolników.

Do tematu odniósł się kolbuszowski poseł, Zbigniew Chmielowiec. Na swoim Facebooku zacytował on Cezarego Kazimierczak prezesa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, który powiedział, że wszyscy polscy przedsiębiorcy obecni na konferencji z premierem Mateuszem Morawieckim poparli tarczę finansową i uważają, że jest to adekwatna odpowiedź na kryzys. – Z tego wynika, że osoby, które wypisywały na ten temat różne opinie, nie miały pojęcia na czym pomoc państwowa polega. Jestem przekonany, że na tym nie koniec – komentował na portalu społecznościowym poseł Chmielowiec.
Do wpisu byłego burmistrza Kolbuszowej odniósł się Tomasz Buczek, lokalny polityk Konfederacji: – „Cezary Kazimierczak? Pan panie pośle chyba żartuje. Gdyby ktoś nie wiedział to śpieszę wyjaśnić. PiS ma swoje związki zawodowe, czyli Solidarność, ale ma też i swój związek przedsiębiorców pana Cezarego Kazimierczaka, który robi to co mu PiS karze (…). Proszę wyjść na ulicę to pan usłyszy co mówią przedsiębiorcy na taką tarczę. Czemu wczoraj nie poparł pan poprawki w głosowaniu nr 93? Zakładała ona półroczne zawieszenie spłat kredytów (wszystkich także hipotecznych) i leasingów. To by była prawdziwa pomoc. Ale wy się będziecie droczyć z przedsiębiorcami (…). Was się powinno do normalnej pracy nagonić, to byście zrozumieli mechanizmy, jakimi powinniście się kierować. Przecież to co robicie, to skandal!”

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.