Spinacz Festiwal 2019 – kolbuszowskie święto muzyki ponad podziałami

TEDE wystąpi w kolbuszowskim klubie

Przed nami 14. edycja Festiwalu Muzycznego „Spinacz”. Kolbuszowskie święto muzyki odbędzie się w sobotę (03.08) na placu targowym przy ulicy Wolskiej. Start o godzinie 18. Organizatorem tegorocznej edycji „Spinacza” jest Fundacja na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej. Patronat nad wydarzeniem objął portal www.kolbuszowalokalnie.pl.

Gwiazdą festiwalu będzie popularny zespół rockowy, Happysad. – Jest to formacja, która gościła już na „Spinaczu”, w pierwszej jego edycji, czyli 14 lat temu – zaznacza Dorian Pik, pomysłodawca i współorganizator „Spinacza”. – Na scenie zaprezentuje się także grupa RoseMerry. Jest to młoda kapela, której charyzmatyczna wokalistka, Kasia Krawczyk z Kolbuszowej, mamy nadzieję, porwie publikę. Na „Spinaczu” wystąpią też inne rockowe grupy: Fern Eyes z Rzeszowa i 0% Normy z Łańcuta.
Po raz pierwszy w ramach naszego festiwalu odbędzie się impreza sportowa pod hasłem „Aktywna Kolbuszowa Spinacz 2019”. Miejsce tego wydarzenia to malownicza ścieżka edukacyjno-przyrodnicza „Białkówka”. Zaplanowano tam biegi dla dzieci na dystansie 400 m i dla dorosłych na 5 i 10 km. Będą również wyścigi rowerów i rolkarzy, a także cieszący się rosnącą popularnością Marsz Nordic Walkig.

Koncerty wyjątkowo odbywać się będą na placu targowym, bo stadion jest przebudowywany. – Plac targowy jest miejscem pojemnym, więc powinno być dobrze – zapewnia Dorian Pik. – Nie ukrywamy jednak, że docelowo marzyłoby się nam stałe miejsce dla wszystkich imprez plenerowych w Kolbuszowej.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.