Sokół wreszcie zwycięski

Wydawało się, że w wyjazdowym starciu z JKS Jarosław piłkarze Sokoła stoją na przegranej pozycji. Tymczasem goście postawili się wyżej sklasyfikowanemu rywalowi i wywieźli z ciężkiego terenu trzy punkty – pierwsze w tym sezonie! Oby nie ostatnie.

Jedynego gola spotkania zdobył Kamil Aab, co ciekawe, były zawodnik JKS. W 41 minucie uderzył z dystansu płasko w długi róg i bramkarz musiał wyjmować piłkę z siatki. W drugiej połowie Sokół kontrował grę i mógł podwyższyć na 2:0, jednak strzał Klaudiusza Dziedzica okazał się niecelny.

Jestem bardzo zadowolony z wyniku, postawy chłopaków. Wierzę, że to pierwszy krok ku lepszym występom. Zdobyliśmy punkty na trudnym terenie. Zagraliśmy z wielkim zaangażowaniem. W końcówce rywal przycisnął, ale nie daliśmy się zaskoczyć – powiedział Nowinom Waldemar Mazurek, trener UKS.

W sobotę (14.09) Sokół na swoim boisku podejmować będzie Partyzanta Targowiska, który do IV ligi awansował z krośnieńskiej okręgówki. Ten mecz rozpocznie się o godz. 16.