Sokół w końcu wygrywa

Piłkarze Sokoła Kolbuszowa Dolna przerwali fatalną serię sześciu porażek z rzędu i w końcu wygrali mecz. Stało się tak w wyjazdowym spotkaniu z  faworyzowanym Piastem Tuczempy.

Spotkanie mogło się podobać. Było sporo szybkich akcji z obu stron, choć to gospodarze dyktowali warunki. W 33. minucie Bartłomiej Karkut dograł w pole karne, ale Łukasz Korab uderzył zbyt słabo. Jako że „niewykorzystane sytuacje lubią się mścić”, cztery minuty było już 1-0 dla Piasta.

Brian Dziedzic i Łukasz Korab

W drugiej połowie mocniej zaatakował Sokół. I opłaciło się. W 70. minucie  z rzutu wolnego wyrównał Korab. W końcówce zwycięską bramkę zdobył Brian Dziedzic, uderzając piłkę niemal z zerowego kąta.

Dzięki zwycięstwu piłkarze z Kolbuszowej Dolnej powiększyli swoją przewagę nad strefą spadkową do czterech punktów. W następnej serii Sokół zmierzy się u siebie z Przełomem Brzesko. Faworytem tego spotkania będą gospodarze. Mecz odbędzie się w sobotę (25.05) o godzinie 17.