Sokół sensacyjnie wygrywa z Igloopolem w Dębicy

Sokół wygrywa z JKS po golach z rzutów karnych

Piłkarze Sokoła Kolbuszowa Dolna sprawili dziś dużą niespodziankę wygrywając na wyjeździe z Igloopolem Dębica. Trzy dni wcześniej rozgromili na swoim stadionie Arłamów Ustrzyki Dolne 5:2. Dzięki dwóm zwycięstwom z rzędu Sokół z 15. punktami na koncie „zameldował się” na szóstym miejscu w tabeli podkarpackiej czwartej ligi.

Wydawało się, że dzisiejsze (18.09) starcie w Dębicy z Igloopolem skończy się pewnym zwycięstwem gospodarzy. Rzeczywistość okazała się jednak inna. Być może dlatego, że kolbuszowianie strzelili gola już w 6. minucie, ustawiając sobie ten mecz. Bramkę zdobył pięknym strzałem Klaudiusz Dziedzic.

W 55′ minucie dębiczanie domagali się rzutu karnego. Arbiter nie doszukał się jednak faulu. Chwilę potem goście  zadali decydujący cios. Zrobił to Kamil Aab.

Trzy dni wcześniej Sokół rozgromił u siebie Arłamów Ustrzyki Dolne aż 5:2. Dwie bramki dla miejscowych zdobył super snajper, Krzysztof Szymański.

9. kolejka IV ligi, sobota, 18 września
Igloopol DębicaSokół Kolbuszowa Dolna 0:2 (K. Dziedzic 6’, Aab 56’)
Sokół: Jakub Bieleń – Andrzej Skowron, Bartosz Darłak, Paweł Remut, Piotr Szkolnik, Klaudiusz Dziedzic (80’ Tomasz Wargacki), Szymon Urbaniak (70’ Kamil Miśko), Kornel Kołacz, Paweł Dziedzic (62’ Łukasz Gorzelany), Kamil Aab (74’ Brian Dziedzic), Krzysztof Szymański.

8. kolejka IV ligi, środa, 15 września
Sokół Kolbuszowa DolnaArłamów Ustrzyki Dolne 5:2 (Szkolnik 7’, Szymański 26 i 87’, K. Dziedzic 44’, Darłak 51’).
Sokół: Jakub Bieleń – Andrzej Skowron, Bartosz Darłak, Paweł Remut, Piotr Szkolnik – Paweł Dziedzic (75’ Brian Dziedzic), Klaudiusz Dziedzic (65’ Tomasz Wargacki), Kornel Kołacz, Szymon Urbaniak (65’ Bartłomiej Miazga), Kamil Aab (65’ Łukasz Gorzelany) – Krzysztof Szymański. Widzów: 250.

Dzięki dwóm zwycięstwom Sokół „zameldował się” na bardzo wysokim szóstym miejscu w tabeli podkarpackiej czwartej ligi.

W następnej kolejce ekipa znad Nilu zmierzy się na swoim stadionie z Sokołem Kamień. Ten mecz odbędzie się w sobotę (25.09), o godzinie 16:30.