Skargi na niewykoszone Bulwary Nad Nilem

Skargi na niewykoszone Bulwary Nad Nilem

Temat zieleni na Bulwarach Nad Nilem wzbudza kontrowersje, i to skrajne. Bo z jednej strony są skargi na brak drzew, a z drugiej na… wysoką trawę.

Bulwary Nad Nilem, które oddano do użytku trzy miesiące temu, cieszą się ogromną popularnością.
Są tam między innymi kurtyny wodne, fontanna multimedialna oraz obiekty do aktywności fizycznej (stoły do gier, siłownia, tor saneczkowy i rampa dla deskorolkarzy), skwer z globusem, a także amfiteatr z zadaszoną sceną plenerową i oświetleniem.

Kontrowersje wzbudza wycięcie wszystkich drzew podczas realizacji tej inwestycji i wyraźny deficyt zieleni. Ale, jak się okazuje, pojawiają się też skargi przeciwstawne, a dotyczą one… za wysokiej trawy.

– Bulwary wyglądają bardzo atrakcyjnie i są fajnie zrobione. Tyle że po prawej stronie, wzdłuż rzeki Nil stoi półtorametrowa trawa i przez to coraz mniej widać miasto. Dobrze byłoby ten odcinek regularnie kosić, przynajmniej do ogrodzenia cmentarza. Bo to wygląda fatalnie, a jest w centrum bulwarów – alarmował radny Józef Fryc.
Przebudowa ulicy Handlowej w ogniu krytyki
Radny Józef Fryc.

Co na to burmistrz Jan Zuba?
– Proszę pamiętać o tym, że trawy zostały tam zasiane późną jesienią 2021 roku. Koszenie jej latem, przy wysuszonej glebie, nie jest dobrym rozwiązaniem. Dlatego świadomie było to wstrzymywane. Natomiast jeśli chodzi o stronę brzegu rzeki Nil, tam były wsiane różne trawy, w tym między innymi maki. One muszą dojrzeć, nasiona muszą się rozsiać i dopiero potem można to wszystko kosić – zaznaczył burmistrz.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.