Skargi na kierowców szkolnych busów. „Są nieodpowiedzialni i aroganccy”
Rodzicie uczniów i nauczyciele kolbuszowskich placówek oświatowych skarżą się na kierowców szkolnych autobusów. Problem jest o tyle poważny, że wzywana jest policja, która kontroluje takie przewozy. Sprawę zbadać ma Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej.

W czym rzecz? Otóż, wedle skarżących się, kierowcy podchodzą do wykonywania swych obowiązków w sposób nieodpowiedzialny, zachowując się przy tym niekulturalnie, arogancko i lekceważąco.

Józef Fryc: – Trzeba to zbadać

O problemie uczniów kolbuszowskich szkół opowiedział radny Józef Fryc: – Zarówno rodzice, jak i nauczyciele wskazują na to, że kierowcy szkolnych busów, podchodzą do wykonywania tych czynności w sposób lekceważący i nieodpowiedzialny – mówił Fryc na forum Rady Miejskiej. – Według rodziców nie są to usługi świadczone w sposób należyty. Ci ludzie zachowują się w sposób arogancki. Należy to zbadać.  
Józef Fryc

Nie będę tutaj mówić o nazwiskach, ale sprawa jest bardzo poważna. Jeżeli ja bym wiedział o czymś takim, to na miejscu rodzica najpierw poinformowałbym policję – komentował radny Michał Karkut.

Jan Zuba: – Będzie się z tego tłumaczyć

Mirosław Kaczmarczyk, były dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Kolbuszowej, przyznaje, że ze skargami na kierowców szkolnych autobusów zetknął się wielokrotnie. – Rodzice zawiadamiali policję – potwierdzał. – Z drugiej strony, kierowcy są tylko ludźmi, nie są przygotowani do pracy z młodzieżą tak jak nauczyciele, i reagują różnie. Uważam jednak, że skargi rodziców w wielu wypadkach są uzasadnione.

Mirosław Kaczmarczyk
Kto ponosi odpowiedzialność za ten stan rzeczy? – Dowóz do wszystkich naszych placówek oświatowych – poza szkołą specjalną – realizowany jest przez podmioty, które wygrały przetargi na poszczególne trasy – wyjaśnia burmistrz Jan Zuba. – Odpowiedzialność za to ponosi dyrektor Zespołu Oświatowego. Jeśli miał wiedzę o skargach i nie zareagował, to będzie się z tego tłumaczył. Dowóz do szkoły specjalnej odbywa się za pomocą dwóch samochodów, które zakupiła gmina. Kierowcami są tu nasi pracownicy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.