Ścieki z Widełki popłyną do Pogwizdowa Starego

Ścieki z Widełki popłyną do Pogwizdowa Starego

Radni podjęli decyzję o budowie kanalizacji w Widełce. Co ciekawe, ścieki stamtąd nie popłyną do oczyszczalni w Kolbuszowej Dolnej, tylko do Pogwizdowa Starego.
Zanim jednak budowa kanalizacji w Widełce ruszy, trzeba sporządzić dokumentację projektową dla tej inwestycji. Na ten cel Rada Miejska zapisała 300 000 zł. Prace z tym związane zaplanowano na lata 2022-23. następnie ma zostać wbita pierwsza łopata.

Co ciekawe, po zakończeniu prac ścieki z Widełki nie popłyną do oczyszczalni w Kolbuszowej Dolnej, tylko do Pogwizdowa Starego.  Burmistrz Jan Zuba zdradził, że ostatnio prowadził w tej sprawie intensywne rozmowy z włodarzami sąsiedniej gminy.

– Mamy zgodę samorządu Głogowa Młp. na to, żeby ścieki z Widełki popłynęły do oczyszczalni do Pogwizdowa Starego. To zdecydowanie obniży koszty budowy kanalizacji i potem eksploatacji tej sieci. Chodzi o to, że nie będziemy musieli przerzucać ścieków systemem przepompowni z Widełki do Kolbuszowej, które dzieli 20 km.
– Jesteśmy gotowi do opracowania dokumentacji projektowej. Będą one trwały długo, bo oprócz decyzji lokalizacyjnej trzeba będzie uzyskać decyzję środowiskową. Dlatego bardzo nam zależało na tym, żeby już nie odkładać tego w czasie, tylko w tym roku ogłosić przetarg na sporządzenie dokumentacji z terminem 2023 r. Proponujemy zabezpieczyć po 150 tysięcy złotych w 2022 i 2023 r. – wyliczał burmistrz Zuba.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.