Są pieniądze na inwestycje w szkole w Kupnie i w kolbuszowskiej „Jedynce”
Od lat przy każdym większym deszczu na parkiecie sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Kupnie pojawiają się kałuże wody. Natomiast w zimie mróz dostaje do środka. Wszystko przez tragiczny stan stolarki okiennej. Ale to się zmieni, i to już niebawem. A to za przyczyną dotacji, którą Urząd Miejski w Kolbuszowej pozyskał z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Stolarka na sali gimnastycznej w szkole w Kupnie wymaga pilnej wymiany, ponieważ szczególnie jej dolne partie są całkowicie przegniłe, co grozi to wypadaniem szyb z okien – swojego czasy mówił swojego czasu  burmistrz Jan Zuba. – Od czasu kiedy ta sala była oddawana do użytku minęło prawie dwie dekady. Technologia znacznie się zmieniła. Stolarka jest drewniana. Wymaga wymiany na plastikową.
Pieniądze z resortu sportu trafią też na remont na remont sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej. –  Chodzi tu o zaplecze: szatnie i sanitariaty; oraz boisko wielofunkcyjne, którego stan zawsze spędzał nam sen z powiek – precyzuje Paweł Michno, przewodniczący komisji oświaty Rady Miejskiej. Inwestycje w szkołach w Kupnie i w Kolbuszowej mają zostać zrealizowane w 2020 r.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.