Rząd znosi obowiązek maseczek, ale nie wszędzie

Od dziś koniec z noszeniem maseczek na zewnątrz

Minister zdrowia, Adam Niedzielski poinformował dziś, że od poniedziałku (28.03) znosi obowiązek noszenia masek w przestrzeniach zamkniętych. Będą jednak pewne wyjątki.

Obowiązek zakrywania nosa i ust nadal będzie jednak obowiązywał w podmiotach służby zdrowia. Będzie on dotyczył zarówno pacjentów, jak i pracowników.

Minister Adam Niedzielski zaleca również zakładanie maseczek w skupiskach ludzkich, gdzie jest duże zagęszczenie. Jest to jednak tylko rekomendacja.
Rząd znosi również obowiązek izolacji i kwarantanny. Pacjenci zidentyfikowani jako „pozytywni”, będą musieli sami się izolować w swoich domach.

Łagodzenie obostrzeń ma związek ze zmniejszeniem się średniej liczby nowych przypadków COVID-19. W Polsce minionej doby odnotowano 8 994 zakażenia – to o 26 procent mniej niż tydzień temu.

Według szefa resortu zdrowia sytuację w Polsce nie powinno znacząco pogorszyć pojawienie się w naszym kraju uchodźców z Ukrainy, Jak zaznaczył nie wskazują również na to dotychczasowe dane.

– Najważniejszym elementem jest jednak sytuacja w szpitalach, mimo zdecydowanie większej liczby zakażeń w piątek fali, mieliśmy maksymalnie 20 tysięcy hospitalizacji. Wariant Omikron okazał się mniej dolegliwy. Prognozy są pozytywne. Przewidujemy, że do końca kwietnia będziemy mieli redukcję zakażeń na COVID-19 i hospitalizacji – oświadczył Adam Niedzielski.
Obowiązek noszenia maseczek w Polsce towarzyszył nam w zasadzie od początku pandemii. Na początku usta i nos należało zasłaniać nawet na otwartej przestrzeni, z czasem obowiązek ograniczono.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.