Rysiek znowu w Klanie? Co na to Kolbuszowa? Może jakieś rondo?

Całą Polskę obiegła dziś wiadomość, że aktor Piotr Cyrwus może znowu cielić się w rolę ulubieńca wielu Polaków, czyli popularnego Ryśka Lubicza z serialu „Klan”.

Co ma z tym wspólnego nasz region? Ano ma. Otóż cztery lata temu, po odejściu Cyrwusa z serialu na rondzie w ciągu ulicy mieleckiej w Kolbuszowej pojawiła się tabliczka z napisem „Rondo imienia Ryśka z Klanu”. Pomysł anonimowego żartownisia zrobił furorę w całej Polsce.

„Patronat”, który rozsławił Kolbuszową na cały kraj, miał odpowiedzią na wniosek lokalnych struktur PiS dotyczącego nadania rondu imienia „Ofiar Katastrofy Smoleńskiej”. Podpisały się pod nim najważniejsze osoby w mieście, w tym m.in.: burmistrz Jan Zuba, starosta Józef Kardyś i poseł PiS Zbigniew Chmielowiec. Pojawiły się też inne „polityczne” propozycje.

W końcu sprawę w swoje ręce wziął anonimowy kolbuszowianin i na rondzie postawił tabliczkę z napisem „rondo imienia Ryśka z „Klanu”. – Jestem przekonany, że to pstryczek w nos dla polityków. Zresztą to był żart niezwykle udany – komentował Dorian Pik.

Wkrótce jednak politycy dopięli swego, doszli jednak do konsensusu. Tabliczka z ironiczną treścią zniknęła, a rondo nazwano imieniem lokalnego działacza PSL, Stanisława Mazana, a pobliskiemu mostowi na Nilu nadano patronat „Ofiar Katastrofy Smoleńskiej”

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.