Solidarna Paczka na pomoc rodzinom z Ukrainy

Rekordowa Szlachetna Paczka [WIDEO]

Dziś ruszyła specjalna edycja Szlachetnej Paczki. To Solidarna Paczka, zorganizowana dla uchodźców z Ukrainy, którzy znaleźli w Polsce schronienie przed wojną. W akcję zaangażowali się też wolontariusze z powiatu kolbuszowskiego.

Solidarna Paczka pomaga ludziom, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.
W takiej sytuacji znalazło się wiele osób, które musiały uciekać przed wojną. Każda rodzina jest inna.

– Bardzo ważne jest, żeby dostarczyć to, co konkretnie jest potrzebne. Czasem jest to pomoc psychologa, czasem rehabilitacja albo kurs języka polskiego, bardziej intensywny, niż te ogólnodostępne. To wszystko mamy nadzieję już 25 i 26 czerwca powędruje do potrzebujących rodzin – mówi Anna Stec, lider Rejonu Kolbuszowa Szlachetnej Paczki – Solidarnej Paczki.

Solidarna Paczka

Na stronie www.szlachetnapaczka.pl pojawiły się historie rodzin uchodźczych, spośród których każdy z nas może wybrać rodzinę i przygotować dla niej paczkę odpowiadającą na indywidualne potrzeby.

W bazie są również ukraińskie rodziny, które schroniły się przed wojną w Kolbuszowej. Są to m.in.:

Pani Eugenia (42 l.)  przyjechała do Polski z Żytomierza na początku marca. Obecnie mieszka w jednym pokoju dzieląc wspólną kuchnię, łazienkę i wspólne wejście z rodziną, która ich przyjęła pod swój dach i dała im schronienie. Kobieta nie podjęła pracy, bo pomaga w wychowaniu wnuka. (KLIK).
Pani Chima (32 l.) uciekła z synami do Polski z Lwowa. Musiała szybko podjąć decyzję o podróży do Polski, ponieważ jej mąż jest żołnierzem. Zabrała ze sobą tylko jedną walizkę i bagaż podręczny. Nie ma w Polsce rodziny ani znajomych. Długo szukała bezpiecznego schronienia. Gdy znalazła synowie jej zaczęli chorować. Cały czas się leczą. Więcej (KLIK).

Do tej pory osoby uciekające przed wojną w Ukrainie otrzymywały pomoc kierowaną do wszystkich, a więc często nieuwzględniającą indywidualnych potrzeb. Teraz czas na wsparcie, w którym dostrzega się potrzebujących jako konkretnych ludzi.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki od dwóch tygodni docierają do osób uciekających przed wojną, rodzin, dzieci, osób starszych i z niepełnosprawnościami. Solidarna Paczka jest dla nich odpowiednią formą pomocy w tej trudnej sytuacji. Wsparcie to pozwoli złapać oddech, odciąży niewielki budżet, ale też pomoże w rozpoczęciu życia w nowym miejscu.
Solidarna Paczka na pomoc rodzinom z Ukrainy
Kolbuszowskie wolontariuszki Solidarnej Paczki.

W Solidarną Paczkę możesz zaangażować się na kilka sposobów. Masz grupę bliskich osób, znajomych z pracy, sąsiadów czy przyjaciół, którym bliska jest idea mądrej pomocy? Wspólnie wybierzcie rodzinę przygotujcie potrzebującym pomoc materialną.
Akcję można też wspierać, dokonując wpłaty. Dzięki osobom, które wspierają przedsięwzięcie finansowo, program może działać, rozwijać się i już we wrześniu docierać do kolejnych rodzin w potrzebie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.