Ruszyła procedura budowy domu przedpogrzebowego na Górce Weryńskiej

Cmentarz Komunalny przy Sokołowskiej w Kolbuszowej Dolnej będzie miał dom pogrzebowy. Duże koszty inwestycji - zdjęcie główne.

Urząd Miejski w Kolbuszowej rozpoczął procedurę przetargową dotyczącą budowy domu przedpogrzebowego. Obiekt ten wraz z infrastrukturą ma powstać na Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Sokołowskiej w Kolbuszowej Dolnej.

Koszt budowy domu przedpogrzebowego na Górce Weryńskiej jest niemały, bo wynosi prawie 3,5 mln zł, z czego jednak aż 3,4 mln zł to dotacja z programu Polski Ład.  

– Pierwsza płatność na realizację tej inwestycji będzie miała miejsce w 2024 roku i wyniesie 600 000 zł. Środki te będą pochodziły z budżetu gminy W następnych dwóch latach na ten cel trafi po 1,7 mln zł – wyjaśniał Jacek Mroczek, skarbnik Urzędu Miejskiego.  

Kiedy planowane jest rozpoczęcie prac?

Jeśli w pierwszy przetargu uda się wyłonić wykonawcę, zakładamy, że gotowość do rozpoczęcia tej inwestycji będzie z początkiem przyszłego roku. Nie mogę jednak stwierdzić, kiedy dokładnie odbędzie się wbicie pierwszej łopaty – odpowiada burmistrz Jan Zuba.    

Cmentarz Komunalny funkcjonuje od prawie dwóch dekad na ponad trzech hektarach przy ulicy Sokołowskiej w Kolbuszowej Dolnej. Jego administratorem jest Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kolbuszowej.

Cmentarz Komunalny posiada również własną wyszukiwarkę grobów. Można znaleźć ją pod adresem: kolbuszowadolna.grobonet.com.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.